Pirelli P Zero Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
Yaz

Yaz şartlarında SUV-4x4 araç tipine uygun olan Pirelli P Zero lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(159 Yorum) 1018.5
Rated 3.4/5 based on 159 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Pirelli P Zero lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

P Zero Lastik Yorumları

Mercedes Benz SLK 350 ile ortalama 6000 kilometre sürüş sırasında %10 verim alınmıştır.
Araç Markası: Mercedes Benz Araç Modeli: SLK 350 Sürülen Kilometre: 6000
Berbat lastikler satın alınmıyor, 4 lastikten 3'ünde Firestone'a benzer yan duvar sorunları yaşanıyor, büyük güvenlik endişeleri olan tehlikeli lastikler lastiklerle yalnızca 10.000 km

Volvo 2.0 T5 Saloon ile ortalama 1000 kilometre sürüş sırasında %86 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volvo Araç Modeli: 2.0 T5 Saloon Sürülen Kilometre: 1000
Daha önce Bridgestone'un run-flat lastikleri vardı. 255/35/20 lastiklerle çok zorlu bir sürüş.
Dört yeni Pirelli P Zero takıldı ve ne büyük bir fark!
Çok daha sessiz ve yumuşak bir sürüş. psi, Bridgestone lastikleriyle aynıydı ancak run-flat lastiklerin çıkıntılı duvarları, sürüşün hem gürültüsünü hem de akıcılığını etkiliyor.
Bir daha run-flat lastik almayacağım; Sadece bu da değil, aynı zamanda patlağı onarabilecekleri bir yer bulmakta da oldukça zorlandım.
Artık P Zero!
Birinci sınıf bir lastik üreticisi için sorunsuz, sessiz ve uygun fiyat.
P-Zero lastiklerinin yaklaşık 50.000 mil uzakta olmasını bekliyordum, bunları Bridgestone'dan önce almıştım, ancak satın almadan önce aşırı sert sürüş ve kabul edilemez gürültüden habersizdim.
Yeterince gevezelik ettim, Pirelli benim için, gördüğünüz gibi sessizler. Kasabanın etrafında süzülüyorlar, bir tacı hak ediyorlar

Hyundai Kona N ile ortalama 400 kilometre sürüş sırasında %50 verim alınmıştır.
Araç Markası: Hyundai Araç Modeli: Kona N Sürülen Kilometre: 400
Maalesef 2022 Hyundai Kona N aracımın fabrikada takılan lastikleri Pirelli P-Zero idi. Tüm Kona N'ler, Hyundai'nin kötü bir tercihi olan bu yüksek performanslı lastiklerle donatılmıştı. Bu lastikler çok zayıf bir bileşimden yapılmış gibi görünüyor, çünkü benimkiler, araba bayinin park yerinde yarım yıl kaldıktan sonra bu durumdaydı: Hyundai Kanada, bunun bir lastik üreticisi sorunu olduğunu söylediği için onlara garanti vermiyor ve Tüketicinin doğrudan Pirelli ile temasa geçmesi gerekiyor ki onunla baş etmenin çok zor olduğunu duydum. Kısa bir süre sonra arabayı sattım. Pirelli'nin böyle bir ürün ortaya koyması utanç verici.

Sürüş söz konusu olduğunda, son derece iyi kavrama sağlıyorlar, ancak yalnızca sıcak sıcaklıklarda (+15C ve üzeri). Donma sıcaklığına yakın veya altındaki herhangi bir şey, temelde hokey toplarına benzer. Bu lastiklerle karda araç kullanmayı DÜŞÜNMEYİN bile! Sıcak havalarda yapışkandırlar. Her türlü kiri ve kumu toplayıp arabanızın yanlarına ve alt kısmına fırlatacaklar, bu nedenle çakıl üzerinde tutarlı kullanım iyi bir fikir değil. Ayrıca oldukça gürültülüdürler ve yolcu kabinine donuk bir kükreme iletirler.

Özetle, hiçbir şekilde bu lastikleri bir daha satın almayacağım.

BMW X1 2.0 Xdrive ile ortalama 17000 kilometre sürüş sırasında %57 verim alınmıştır.
Araç Markası: BMW Araç Modeli: X1 2.0 Xdrive Sürülen Kilometre: 17000
BMW X1 aracımda ön set 17.000 mil dayandı; önceki Michelin'ler için 24.000 mil ve orijinal Bridgestone'lar için 25.000 mil. Etkileyici değil. Yol tutuşu iyi ve oldukça sessiz ama bu paraya değmez. Şimdi Goodyear Efficient Grip'i deniyorum

Hyundai i20N ile ortalama 7500 kilometre sürüş sırasında %0 verim alınmıştır.
Araç Markası: Hyundai Araç Modeli: i20N Sürülen Kilometre: 7500
Ön lastiklerin değiştirilmesi gerekmeden önce yalnızca 7500 metre dayanması şaşırtıcıydı

Audi A4 ile ortalama 7000 kilometre sürüş sırasında %57 verim alınmıştır.
Araç Markası: Audi Araç Modeli: A4 Sürülen Kilometre: 7000
Şubat ayında, 7000 mil önce A4'ümdeki iki yeni lastik ve neredeyse kel oldukları için şimdi Eylül ayında değiştiriliyorlar. Fabrikadaki 2 orijinal ventus 3 yıl öncesinden beri hala güçlüyken bunların çoğunlukla otoyol kilometrelerinde ne kadar kötü dayandığına inanamıyorum. Bunları bir daha asla satın almayın.

Audi A5 2.0 tfsi remapped ile ortalama 3000 kilometre sürüş sırasında %49 verim alınmıştır.
Araç Markası: Audi Araç Modeli: A5 2.0 tfsi remapped Sürülen Kilometre: 3000
Bu lastikleri Audi A5'le birlikte gelen standart lastikler olduğu için aldım ama ne büyük hata. Hafif hızlanmalarda bile çizginin dışında çok fazla tekerlek patinajı oluyor, bu da onlara çok az güvendiğim anlamına geliyor. Islak zeminde daha da kötüler, son zamanlarda yolun hafif ıslak olduğu ve hızlanmadığı bir kavşakta kelimenin tam anlamıyla savruldular. Bunları değiştirmek ve yerine Michelin lastikleri takmak için sabırsızlanıyorum. Genel olarak çok hayal kırıklığına uğradım ve Audi'nin tedarikçisini Michelin / Bridgestone olarak değiştirmesini önerdim.

Ford Mustang gt ile ortalama 21000 kilometre sürüş sırasında %75 verim alınmıştır.
Araç Markası: Ford Araç Modeli: Mustang gt Sürülen Kilometre: 21000
Lastiklerin tüm yönleri, KİLOMETRE yönü HARİCİNDE Mercedes, Porsche vb. markaların farklı araçlarıyla uzun yıllar boyunca bu tür lastiklerle (özelliklerle) ilgili TÜM deneyimlerimle karşılaştırılabilir. Yaklaşık 18.500 km'de artık Mustang GT'mdeki dört lastiğin TÜMÜNÜ değiştirmem gerekiyor. Bu yaklaşık %50 beklenen kullanımdır - KABUL EDİLEMEZ.

Audi A4 Avant ile ortalama 10000 kilometre sürüş sırasında %53 verim alınmıştır.
Araç Markası: Audi Araç Modeli: A4 Avant Sürülen Kilometre: 10000
Bu lastikleri, satın aldığımda arabada bulunan lastiklerin yerine satın aldım. Onlardan etkilenmediğimi söylemeliyim. İyi görünüyorlar, ancak aşınma fiyatına göre çok zayıf. Arabayı iki kez takip ettirmeme rağmen dengesiz bir şekilde aşındılar. Ayrıca oldukça gürültülüdürler ve belirtildiği gibi soğuk veya nemliyken, özellikle de FWD arabamda yol tutuşu şok edicidir. Bir daha bu lastikleri satın almayacağım

Aston Martin db9 ile ortalama 7000 kilometre sürüş sırasında %50 verim alınmıştır.
Araç Markası: Aston Martin Araç Modeli: db9 Sürülen Kilometre: 7000
Bunları satın aldığımda birkaç yüksek performanslı arabada kullandım ve hemen değiştirdim. Çok gürültülüler ve gerçekten kötü sürüş kalitesi sağlıyorlar. Soğukken de çöp tutuşu. Para için korkunç.

Lastik Ebatları ve Fiyatları

Pirelli P Zero

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Pirelli Lastik Ürün Aileleri