Pirelli Cinturato Winter Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
Kış

Kış şartlarında Otomobil araç tipine uygun olan Pirelli Cinturato Winter lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(7 Yorum) 0
Rated 3.9/5 based on 7 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Pirelli Cinturato Winter lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

Cinturato Winter Lastik Yorumları

SEAT 1.4 TSI ile ortalama 0 kilometre sürüş sırasında %55 verim alınmıştır.
Araç Markası: SEAT Araç Modeli: 1.4 TSI Sürülen Kilometre: 0
Daha önce burada bir inceleme yazdığım için 4. kış sırasında güncelleme yapın. Zaman geçtikçe kuru tutuş kötüleşiyor ve lastik çok daha gürültülü hale geliyor. 4 yıl sonra bunun olacağını beklemiyordum ve evet, bir lastiğin ömrü yaklaşık 6 yıl olmasına rağmen lastikler iyi durumda tutuldu ve çok fazla sürülmedi. Tekrar almayı düşünmüyorum ama genel olarak iyi bir alışverişti.

SEAT 1.4 TSI ile ortalama 10000 kilometre sürüş sırasında %82 verim alınmıştır.
Araç Markası: SEAT Araç Modeli: 1.4 TSI Sürülen Kilometre: 10000
Dürüst olmak gerekirse, düşük gürültü seviyesi için aldım ama sonuçta 3 kış kullandıktan sonra satın aldığımdan çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Karda tutuş muhteşem, ıslak zeminde tutuş da öyle. Gürültü seviyesi iyi ancak bozuk asfaltta oldukça gürültülü oluyor. Onlardan hoşlanmadığım şey, özellikle acil bir durumda durmak zorunda kaldığınızda, en iyi ihtimalle ortalama olduğunu söyleyebileceğim kuru tutuştur. Bu boyuttaki bir lastik için yol tutuşu iyi sanırım, ancak yanaklar benim istediğim için biraz fazla yumuşak. Her iki durumda da onlardan çok memnunum ve kesinlikle tekrar satın alacağım ancak gelecekte yeni Continental WinterContact ts870'in benim için nasıl çalıştığını görmek isterim.

Toyota Yaris ile ortalama 2000 kilometre sürüş sırasında %91 verim alınmıştır.
Araç Markası: Toyota Araç Modeli: Yaris Sürülen Kilometre: 2000
Bu lastikleri kış döneminde Çek Cumhuriyeti'nden Yunanistan'a ve geri dönüşte kullandım. Onlarla araba kullanmak çok hoş bir deneyimdi. Hem kuru hem de buzlu yollarla karşılaştım ve geri dönüşler harikaydı.

Volkswagen Caddy ile ortalama 2000 kilometre sürüş sırasında %76 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volkswagen Araç Modeli: Caddy Sürülen Kilometre: 2000
Bunları bir ay önce satın aldım. Yunan kışı için ideal !!!

Toyota Prius III ile ortalama 2000 kilometre sürüş sırasında %91 verim alınmıştır.
Araç Markası: Toyota Araç Modeli: Prius III Sürülen Kilometre: 2000
Yaklaşık bir ay önce bu kış lastiğini Prius'uma taktım. GoodYear Ultra Grip 9, Michelin Alpine 5 ve bunlar arasında karar verdim ve sonunda uygun fiyata geldikleri için bunları seçtim ve lastik bayisi bana bunların gerçekten iyi lastikler olduğunu söyledi. Yaptığım kilometreden gerçekten memnun olmalıyım, ayrıca ıslak zeminde ve buz üzerinde de çok iyi bir lastik arıyordum (ülkemizde kışın çoğu zaman yollar ıslak ve buzlanma ihtimali var). Bu lastikleri kuru, ıslak ve karlı tüm olası hava koşullarında kullanma şansım oldu ve harikaydılar.
Belki de tek dezavantajı, ilk birkaç yüz kilometreden sonra biraz daha yüksek ses çıkarması ama neyse ki artık artmıyor olması. Yakıt tüketimi böyledir ancak kışın arabanın ısınması ve yolcu alanını sıcak tutması için biraz daha fazlaya ihtiyacı vardır. Muhtemelen kıştan sonra başka bir inceleme yazacağım, umarım memnun kalırım.

Toyota Prius III ile ortalama 500 kilometre sürüş sırasında %62 verim alınmıştır.
Araç Markası: Toyota Araç Modeli: Prius III Sürülen Kilometre: 500
Bunlar, arabamda denediğim ilk Pirelli kış lastiklerim, ancak diğer otomobillerde Sottozero II serisini olağanüstü performansı nedeniyle çok iyi olarak değerlendirdim. Geçen sene her zaman Dunlop Winter Response'u benimsemiştim ve bunda sorun yoktu, oldukça çok iyi yol tutuşu ve direksiyon hakimiyeti vardı, tek kusur aşınmaydı, oldukça kısaydı, bu nedenle iki kez satın aldıktan sonra farklı bir şey denemek istedim. Cinturato Winter daha bu yıl piyasaya çıktı ve gürültü ve yol tutuşu gibi tüm özellikler Dunlop lastiklerinden bile daha iyiydi, bu yüzden onları seçtim. Ne yazık ki beklediğimden daha iyiler, çok gürültülüler, arabamın bu özelliği o kadar güçleniyor ki bazen sanki Dunlop'tan neredeyse %20 daha fazla, beklenmeyen yüksek yakıt tüketimine sahip, asfalt lastikli bir Wrangler kullandığımı düşünüyorum. Yol tutuşu da aynı şekilde sinir bozucu, bu tür lastiklerin yan duvarlarının çok yumuşak mı yoksa çok fazla dişe mi sahip olduğunu anlayamıyorum, eğer enerjik bir şekilde yönlenirseniz, asfalta gerekli alanı döşemeye başlamak için lastiklerin bir telgrafa ihtiyacı olduğunu açıkça hissedebilirsiniz. , girdinizle eylem arasında bir boşluk var. Daha iki hafta önce aldığım için aşınma konusunda hiçbir şey söyleyemem ve şu ana kadarki tek olumlu yönü kavramanın Dunlop'tan daha iyi olması, ayrıca kavrama kaybının pürüzsüz ve aşamalı olması. Sonuç olarak? Eğer diğer binlerce milde hiçbir şey değişmezse onları eski dostum Dunlop'la değiştireceğim.

Lastik Ebatları ve Fiyatları

Pirelli Cinturato Winter

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Pirelli Lastik Ürün Aileleri