Michelin Pilot Exalto Pe2 Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
Yaz

Yaz şartlarında Otomobil araç tipine uygun olan Michelin Pilot Exalto Pe2 lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(6 Yorum) 0
Rated 4/5 based on 6 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Michelin Pilot Exalto Pe2 lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

Pilot Exalto Pe2 Lastik Yorumları

MINI Cooper S ile ortalama 1000 kilometre sürüş sırasında %87 verim alınmıştır.
Araç Markası: MINI Araç Modeli: Cooper S Sürülen Kilometre: 1000
Bunları Mini Cooper S'deki Dunlop Sport 01 RFT'lerin yerini almak için satın aldım; çekiş, konfor ve yol tutuşunda iyileşme hemen fark ediliyor. RFT'lerden vazgeçme konusunda bilinçli bir karar verdim ve sonuçtan kesinlikle memnunum. Uzun ömür hakkında yorum yapmak için henüz erken ama diğer tüm açılardan büyük bir gelişme. Diğer lastiklere göre daha pahalı ama bence küçük bir prime değer.

Fiat 500 ile ortalama 30000 kilometre sürüş sırasında %76 verim alınmıştır.
Araç Markası: Fiat Araç Modeli: 500 Sürülen Kilometre: 30000
Bu lastikler kuru havada gerçekten iyi tutunuyor. Islak zeminde ortalamalar, ancak en azından sizi aniden hayal kırıklığına uğratan Conti Premium 2'lerin aksine ilericidirler. Ancak 45.000 km'den sonra artık gerçekten kayganlaştılar. Aşınma pazarları iyi (4 mm kaldı), ancak yüzey gerçekten pürüzsüz ve bunu bileşiğin çok yumuşak olmasına bağlıyorum.

Onları bir daha satın almayacağım, Toyo CF2'leri iyi değerlendirmeleri, fiyatı ve iyi AB derecelendirmesine dayanarak deniyorum. Bakalım nasıl yapacaklar.

Ford Fiesta mk7 ile ortalama 30000 kilometre sürüş sırasında %64 verim alınmıştır.
Araç Markası: Ford Araç Modeli: Fiesta mk7 Sürülen Kilometre: 30000
2010 Fiesta 1.25 16V aracım bu lastiklerle geldi ve onları birkaç hafta içinde değiştireceğim. Başlangıçta bunlar mükemmel lastiklerdi ve çoğu durumda (hatta arazide) inanılmaz derecede iyi performans gösteriyorlardı. Güney İspanya'da yaşadığım için yağmur çok sık olmuyor, ancak yağmur yağdığında su asfaltta biriken tüm kiri kaldırdığı için yollar gerçekten kayganlaşıyor. Bu durumlarda PE2 ortalamadır ve önünüzdeki araçla aranızda normalde yapacağınızdan birkaç metre daha fazla mesafe bırakmaya değer. Yaklaşık 2000 km'lik off-road pistlerinde sürüş yaptım ve yüzey kuruyken iyi performans gösterdiler. Yine ıslak pistlerde, çamurlu vb. zeminlerde (bunların bu amaca uygun lastik olmadığını ve buna en uygun araba olmadığını biliyorum) %99 oranında işe yaramazlar.

Direksiyondan çok fazla geri bildirim alamadım, muhtemelen lastiklerden değil de arabanın kendisinden dolayı ama bilmiyorum. Limitlerinde sürüldüğünde, ki bu da çok yüksek, kontrolü kaybetmek ve ESP'nin çalışmaya başlaması kolaydır: diğer lastiklerden farklı olarak bunlar, yol tutuşunu kaybetmek üzereyken cızırdamaz, dolayısıyla bir ses çıkarmazsınız. Çekicinizi ne kadar aşağıda tutabileceğinize dair fikri duymak. 50.000 km'lik çoğunlukla ekolojik yarış sürüşünden sonra (sert hızlanmalar değil, mümkün olduğu kadar hızlı virajlar) değiştirilmek üzereler ve bunları bir daha almamayı düşünüyorum, sanırım diğer lastiklerle daha iyi kilometre performansı ve ıslak zeminde daha iyi yol tutuşu elde edebilirim ve frenleme (Muhtemelen CPC5).

Özetle, iyi-çok iyi lastikler ama daha iyi seçenekler olduğunu düşünüyorum.

Lastik Ebatları ve Fiyatları

Michelin Pilot Exalto Pe2

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Michelin Lastik Ürün Aileleri