Michelin Pilot Alpin 5 Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
Kış

Kış şartlarında Otomobil araç tipine uygun olan Michelin Pilot Alpin 5 lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(20 Yorum) 4378.92
Rated 4.4/5 based on 20 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Michelin Pilot Alpin 5 lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

Pilot Alpin 5 Lastik Yorumları

BMW 520D M Sport Touring ile ortalama 25000 kilometre sürüş sırasında %100 verim alınmıştır.
Araç Markası: BMW Araç Modeli: 520D M Sport Touring Sürülen Kilometre: 25000

BMW 330 ile ortalama 0 kilometre sürüş sırasında %70 verim alınmıştır.
Araç Markası: BMW Araç Modeli: 330 Sürülen Kilometre: 0
Kuru ve ıslak zeminde çok iyi yol tutuşu (yaz Pilot Sport 4 gibi) iyi düzeyde konfor, ancak ne yazık ki çok gürültülü! Belki tekerleklerin (225 ön / 255 arka) kademeli düzeni ve simetrik "V" şekilli tasarımı nedeniyle, lastikler 100 km/saatte yüksek bir uğultu sesi, muhtemelen ön ve arka arasında bir miktar rezonans frekansı üretiyordu... Mükemmel lastik davranışı ama gürültü seviyesi kabul edilebilir değildi ve maalesef bunlardan kurtulmama neden oldu... İkinci el Goodyear UltraGrip Performance 3 ile değiştirildi ve bunlar runflatlara rağmen çok daha sessizdi...

BMW 335i ile ortalama 10000 kilometre sürüş sırasında %91 verim alınmıştır.
Araç Markası: BMW Araç Modeli: 335i Sürülen Kilometre: 10000
Bunları 335ix tabanlı E92 BMW Alpina B3S Allrad aracımda kış lastikleri olarak kullanıyorum. Bunlar, en kötü kış koşullarında bana güven veren oldukça parlak bir lastik. Oldukça kasvetli kar fırtınası koşullarında arabamı Alpler ve diğer dağ sıralarında bu lastiklerle kullandım ve kesinlikle yanlış adım atmıyorlar. Şu anda ikamet ettiğim arabamda kış lastiği kullanma zorunluluğum ve yasal bir zorunluluğum olmamasına rağmen, hava sıcaklığının +7C ve altına düşmesi durumunda 4WD veya AWD dahil her aracın kış lastiğine geçmesi gerektiğine inanıyorum. . Kısa bir süre önce 4WD BMW X5'ini buz üzerinde kaydıktan sonra bir hendeğe sokan arkadaşımla konuşun ve o gün bana X5'inin dört tekerleği de tahrikte olduğu için kış lastiklerine ihtiyacı olmadığına yemin ettikten sonra konuşun. Artık kış lastikleri kullanıyor….. Artık Alpin 5 lastikleri çok esnek ve kış sürüşü için bana istediğim veya ihtiyaç duyduğum her şeyi sağlıyor. Frenleme ve hızlanmada iyi, dönüşlerde ve yön değişikliklerinde iyi ve en ağır karla kaplı, gezilebilir yollarda bile oldukça mükemmel.

Lotus Evora 40 ile ortalama 1000 kilometre sürüş sırasında %70 verim alınmıştır.
Araç Markası: Lotus Araç Modeli: Evora 40 Sürülen Kilometre: 1000
Lotus Evora 400'üm ile bir İskandinav ülkesinde (Estonya) yaklaşık 1500 km yol kat ettim. Derecelendirmede görüldüğü gibi kar veya buz yoksa mükemmel olmasa da çok iyi. Eğer kar varsa, işi otoyolda değil şehirde tamam(ish) yapacaklar. Eğer buz varsa, bunlar neredeyse işe yaramaz, hatta sınırda tehlikelidir. Frenleme komik derecede zayıf. Kış lastiği için bunları tavsiye etmem veya satın almam. Çok fazla kar veya buz yaşamayan +10 ile -5 arası sıcaklıklara sahip ülkeler için mükemmel lastik.

BMW 140i xdrive ile ortalama 2000 kilometre sürüş sırasında %84 verim alınmıştır.
Araç Markası: BMW Araç Modeli: 140i xdrive Sürülen Kilometre: 2000
Kış aylarında bir Spor lastiği olarak son derece ikna edici. Yan duvarlar, jantlarda olmadığında kendi ellerimde olduğu için sert değil. Bu nedenle en az 2,5 "bar" lastik basıncı gereklidir. Araç, bir kış lastiğine göre direksiyon simidi komutlarına çok iyi tepki veriyor. Geçtiğimiz iki ay boyunca agresif virajlı yollarda sınırlarda sürüş yaparak çok fazla suiistimal yaptım (standart uyarlanabilir şasi ancak her yerde aynı lastik boyutu). Lastikler bunu düşük aşınmayla çok iyi bir şekilde başardı. Kuru yol tutuşu kış lastiği için olağanüstüdür ve ıslak yol tutuşu yüksek düzeydedir ve iyi kontrol edilebilir. Emin adımlarla yürüyormuş hissi veriyor. Conti 850P ıslak zeminde biraz daha iyi kavramaya sahipti ancak kuru zeminde ortalamaydı. Konfor ortalamanın altında (bir kış lastiği için biraz zor ve İsviçre'de 120km/saat/Sınırda bazı beklenmedik gürültüler) ancak genel olarak bir kış lastiği için hala sessiz.

Kia Motors Stinger 2.0 RWD ile ortalama 5000 kilometre sürüş sırasında %80 verim alınmıştır.
Araç Markası: Kia Motors Araç Modeli: Stinger 2.0 RWD Sürülen Kilometre: 5000
Lastikleri kasım ayından beri kullanıyorum ve performanstan oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim, ancak süper sert bir yanakları var gibi görünüyor çünkü yoldaki her kusuru hissedebiliyorsunuz. Ve mutlaka hoş bir şekilde değil. Karda size iyi bir güven verirler ve karda hızlanma sırasında çekiş kontrolü zar zor devreye girer. Sadece bir kez ıslak-yağlı bir yolda sürerken arka tarafın gevşediğini hissettim. Onun dışında oldukça stabil. Süper zayıf yakıt ekonomisi. Sürekli otoyol sürüşü için yaklaşık 0,5 l/100 km daha fazla (140 km/saat hızda). Bunları önceki Pirelli Sottozero 3 ile karşılaştırıyoruz.

BMW M135i X Drive ile ortalama 12000 kilometre sürüş sırasında %97 verim alınmıştır.
Araç Markası: BMW Araç Modeli: M135i X Drive Sürülen Kilometre: 12000
Bir kış lastiğine göre kuru zeminde olağanüstü yol tutuşu. Tek olumsuz yanı konforunun diğer kış lastikleri kadar iyi olmamasıdır. Ancak bu, diğer kış lastiklerine göre daha iyi geri bildirimle daha duyarlıdır.

BMW M140i ile ortalama 4000 kilometre sürüş sırasında %91 verim alınmıştır.
Araç Markası: BMW Araç Modeli: M140i Sürülen Kilometre: 4000
Şu ana kadar kullandığım en iyi kış lastiği. Sonunda kışın araba sürmeye çıkıp arabanın ve yolun tadını çıkarabiliyorum. Lastikten çok fazla geri bildirim alıyorsunuz. Örneğin 4s kadar hassas ve stabil değil ama yine de sert bir sürüş yapabilirsiniz ve lastik parçalanmaz. Ve çok sert sürdüğünüzde bile aşınma gerçekten çok iyi. Bu konuda çok destek oldum. Kuru zeminde gerçekten iyi olan performansına rağmen lastik karda da çok iyi performans gösteriyor. Dağlarda çok zaman geçiriyorum bu yüzden karda da işime yaraması gerekiyor ve lastik de işe yarıyor!!! Kesinlikle muhteşem bir kış lastiği!!

Mercedes Benz A180 CDI W176 ile ortalama 20000 kilometre sürüş sırasında %100 verim alınmıştır.
Araç Markası: Mercedes Benz Araç Modeli: A180 CDI W176 Sürülen Kilometre: 20000
Alpin 5'ten (Alpin 6'nın öncüsü) yeni Pilot Alpin 5'e geçtim ve lastiğin yol tutuş şekline hayran kaldım. Sık sık kar yağmıyor, bu nedenle 7 santigrat derecenin altındaki kuru ve ıslak performans çok önemli ve hayal kırıklığına uğratmıyorlar. Kış lastikleri titrek gelebilir ancak bunlar harika bir iş çıkarıyor ve yine de yolla bir miktar bağlantı hissi veriyor. Ve yakın zamanda buzlu yollarda ve biraz karda sürdüler ve bunu bir şampiyon gibi hallettiler. Aşınma mükemmeldir ve sadece yaklaşık 3,5 mm kalmış olmalarına rağmen hala yol tutuşu sağlarlar ki bu, geçmişte diğer markalardan kullandığım diğer bazı kış lastiklerinde durum böyle değildi. Bu yüzden şiddetle tavsiye ederim, onları hiçbir konuda suçlayamam. Her kuruşuna değer.

Ford Mondeo TDCI ile ortalama 13050 kilometre sürüş sırasında %96 verim alınmıştır.
Araç Markası: Ford Araç Modeli: Mondeo TDCI Sürülen Kilometre: 13050
Bu, Pilot Alpin 5 ile geçirdiğim ilk kıştan sonraki bir inceleme. Yaklaşık olarak yapmayı başardım. Onlarla 13.000 mil ve sol iplik: 5MM ön 6MM arka Sportif bir sürüşe sahibim, yaklaşık. %70 Karayolları, %25 Yollar, %5 Şehir. Benim sürüş tarzıma göre lastik aşınması genel olarak hızlı ama Pilot Alpin 5 oldukça uzun süre dayanıyor gibi görünüyor. Arabayla geçirdiğim son kıştı, dolayısıyla bu lastik hakkındaki değerlendirmeleri beslemek için bu incelemeyi yapıyorum. Paran varsa bunları tavsiye ederim. Sanırım paranızı geri bulacaksınız çünkü bunlar benim alıştığım gibi daha yüksek kilometre sağlıyor gibi görünüyor!

Lastik Ebatları ve Fiyatları

Michelin Pilot Alpin 5

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Michelin Lastik Ürün Aileleri