Michelin Crossclimate 2 Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
4 Mevsim

4 mevsim şartlarında SUV-4x4 araç tipine uygun olan Michelin Crossclimate 2 lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(103 Yorum) 3217.2
Rated 4.1/5 based on 103 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Michelin Crossclimate 2 lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

Crossclimate 2 Lastik Yorumları

SEAT Skoda Octavia III 1.6 TDI ile ortalama 1500 kilometre sürüş sırasında %80 verim alınmıştır.
Araç Markası: SEAT Araç Modeli: Skoda Octavia III 1.6 TDI Sürülen Kilometre: 1500
Toplam 90.000 km kullanımdan sonra yazlık ve kışlık lastik takımlarımı değiştirmek zorunda kaldım. Arabayı muhtemelen bir 9 yıl daha elimde tutmayacağım için, ekstra maliyetten ve yılda iki kez set değiştirme zahmetinden kaçınmak için iyi bir dört mevsim lastik seti almayı tercih ettim. Zaten finalistler Continental ve Michelin'di. Fiyatı yüksekti ama kağıt üzerinde oldukça sessiz göründüğü için Michelin'i tercih ettim.

İlk tercihim dayanıklılık açısından 94V XL versiyonuydu ancak stok sorunları nedeniyle 91W'ı tercih etmek zorunda kaldım. Sürüş konforundan genel olarak memnunum. ContiEcoContact 5 fabrikada takıldıktan sonra gerçek anlamda yumuşak bir sürüş. Yol gürültüsü genel olarak çok düşük, şu ana kadar herhangi bir şikayet yok. Kuru tutuş çok iyi, abs vuruşu yok. Burada yaz mevsimi olduğundan ıslak zeminde henüz fazla deneyimim yok ancak ıslak zeminde yol tutuşu iyi görünüyor. Yol tutuşu ve yol geri bildirimi beklentilerimden daha iyi.

Tek dezavantajı yakıt tüketimi. Artan baskıdan sonra bile gözle görülür şekilde yüzde 4-5 arttı. Önerilen basınçlarda durum daha kötüdür. Ancak daha yüksek basınç uygulandıktan sonra sürüş konforu hala iyi. ContiEcoContact 5 ("A" yakıt tüketimi derecesi) ile karşılaştırıldığında araç o kadar da çevik değil, sanki lastik enerji emiyormuş gibi bir his veriyor. Ancak kavrama eskisinden çok daha iyi olduğu için bu normal olmalı.

Kış kullanımıyla ilgili henüz yorum yapılmadı. Kışı göreceğiz.

"W" hız derecesinin diş ömrünü merak ediyorum. Umarım bu kadar çabuk aşınmaz.

Toyota Corolla ile ortalama 27000 kilometre sürüş sırasında %87 verim alınmıştır.
Araç Markası: Toyota Araç Modeli: Corolla Sürülen Kilometre: 27000
Taksi sürücüsü; 2 yılda 27.000 mil kat ettikten sonra inceleme. Bunlar sahip olduğum en iyi lastikler. Her türlü tacize uğradı; hain çukurlar, kırık menholler, çiviler (bir tanesi hala orada sıkışmış - resme bakın), kaldırımlara çarpma, kar, buz, sıcaklığın 30 derecenin üzerinde olduğu sıcak yaz otoyolları, şiddetli sağanak yağışlar. Tek söylediğim, işini çok iyi yaptığı ve hallettiği. Eğer rot ayarı sorunu yaşamasaydım (lastiklerin iç tarafı 1,6 mm yasal sınıra ulaşmış olsaydı) ve bunu daha önce düzeltmeseydim, lastiğin orta diş kısmı 1,6 mm'ye ulaşmadığı için yine de 5000 mil daha gidebilirdim. işaret. Bunları yenebilecek olsun ya da olmasın, yeni Continental'i tüm sezon 2'de denemek için yola çıktık.

Honda CRV ile ortalama 80000 kilometre sürüş sırasında %71 verim alınmıştır.
Araç Markası: Honda Araç Modeli: CRV Sürülen Kilometre: 80000
İşte İyi Bir İnceleme - Bu "Yönlü" bir lastiktir. Döndürme önden arkaya/arkadan öne şeklindedir. Arabanızda 4 tekerlek hizalaması varsa, bu harika bir lastiktir. Bu lastikteki kanallar inanılmazdır (geceleyin bir Yağmur çukuruna çarptık (4 inç veya daha derin) ve yol yüzeyiyle temas olmamasına rağmen yol tutuşu düz kaldı). Arabam 2020 Honda CRV AWD (sahip olduğum üçüncü CRV AWD). İlk defa yönlü lastik kullanıyorum. Ben ılımlı bir itici sürücüyüm - çılgın seviyede bir şey değil ama belki ıslak yüzeyde bir sürüklenme veya Blue Ridge'den aşağıdaki kasabaya doğru kayma (Oh Yeh). araçta 135k ve 8mm arka / 6mm ön balatalar kaldı (Honda Servisi yeni ölçüldü). Lastikler OEM'leri 45-50 bin civarında değiştirdi, yani ..... 80 bin ve bugün 3/32. Şimdi bile Michelin Grip ve Sidewall verimi kabul edilebilir (45 veya 50'nin üzerinde defansif yoldan kaçınmaya güvenmem). Şimdi kötü - bu lastik, direksiyonu hariç tutarak "Düz" izler. Bu, arabanızın düz gittiğini düşünebileceği ancak lastiklerin düz gitmesini sağlayacağı anlamına gelir ve ben bunun daha yeni AWD araçlarda hizalamaya zarar verdiğine inanıyorum. Bu lastikler için 3 Hizalama yaptırdım. Restomod F150'mde bile asla ikiden fazlasına sahip olmadım. Bunu AWD ve Honda LKA'ya bağlıyorum. Kilitli Eski AWD Kamyonlarda İç/Dış Dönüş oranları nedeniyle lastik aşınma sorunları vardı. Ve son olarak bu lastik bir "Uluyan" lastiktir. Gerçek asfalt yollarda sessizdir ancak daha yeni kompozit yollarda araçtaki yol gürültüsünün 5-10 db üzerindedir ve lastikteki "itirazlara" ulaştığınızda daha da yükselir. Yani Güvenlik ve Uzun ömür, bir miktar yol gürültüsünün değiş tokuşudur. 2WD bir araba ile gürültü ve hizalama sorunlarının azalacağından şüpheleniyorum. Ve eğer Araç 5 - 6 yaşın üzerindeyse süspansiyon burçlarını ve yataklarını yeniden düşünebilirim. Teşekkürler Steven J Üçüncü Sınıf

Volkswagen Jetta 1.4 TSI ile ortalama 25000 kilometre sürüş sırasında %56 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volkswagen Araç Modeli: Jetta 1.4 TSI Sürülen Kilometre: 25000
Yeni olduklarında mükemmeldirler, ancak iki buçuk yıl ve 40.000 km'den sonra (profil ~4 mm idi), ıslak yollarda (sadece ıslak) yol tutuşu çok azaldı. Islak yoldaki son yol birkaç gün önce dışarıda 14-15c iken oldu.
Bu modelden önce aynı araçta Michelin CrossClimate (XL) ve CrossClimate Plus lastiklerim vardı. Michelin CrossClimate 2 ıslak zeminde önemli ölçüde düşüş gösterdi (2 kişi daha bu sorunu ıslak yol tutuşunda gözlemledi).
Önceki modeller 2-3 yıl sonra ıslak zemin tutuşunda çok daha iyiydi.
Bu hafta Pirreli SF3 XL ile değiştirdim ama ~2 yıl ve >30bin km sonra görmek istiyorum

Toyota Corolla ile ortalama 30000 kilometre sürüş sırasında %63 verim alınmıştır.
Araç Markası: Toyota Araç Modeli: Corolla Sürülen Kilometre: 30000

Volkswagen Passat estate 2.0 TDI 110 kW ile ortalama 25000 kilometre sürüş sırasında %80 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volkswagen Araç Modeli: Passat estate 2.0 TDI 110 kW Sürülen Kilometre: 25000
Cross Climate 2 harika lastikler, performanslarından gerçekten çok memnun kaldım. Islak ve kuru koşullarda mükemmel kavrama sağlarlar ve karda ve buzda sıfır kaymayla mükemmeldirler. Araba sürerken kendilerini gerçekten güvende hissediyorlar, ancak eğer bunu arıyorsanız, sürüşü özellikle eğlenceli değil. Oldukça rahatlar ve her yönüyle mükemmeller.
Benimki ön aksta 25.000 mil dayandı (önden çekişli araba), ancak arkalarda çok fazla ömür kaldı, bu yüzden muhtemelen arka aksta 50.000 mil dayanacak. Performansları, özellikle viraj alma performansının gerçekten farkında olunması gereken ancak beklenmedik olmayan bir şekilde acı çektiği durumlarda, aşınma çizgisi işaretlerinin yaklaşık 1 mm üstüne kadar kaya gibi sağlam oldu.

Peugeot 308 1.6 HDi ile ortalama 1000 kilometre sürüş sırasında %96 verim alınmıştır.
Araç Markası: Peugeot Araç Modeli: 308 1.6 HDi Sürülen Kilometre: 1000
Islak ve kuru zeminde mükemmel lastikler, çok rahat ve sessiz, kesinlikle tekrar satın alacağım

Kia Motors sorento ile ortalama 40000 kilometre sürüş sırasında %88 verim alınmıştır.
Araç Markası: Kia Motors Araç Modeli: sorento Sürülen Kilometre: 40000
Kışın Utah bölgesi için en iyi uzlaşma

Kia Motors sorento ile ortalama 40000 kilometre sürüş sırasında %88 verim alınmıştır.
Araç Markası: Kia Motors Araç Modeli: sorento Sürülen Kilometre: 40000
Kışın Utah bölgesi için en iyi uzlaşma

Tesla Model 3 standard plus ile ortalama 53000 kilometre sürüş sırasında %66 verim alınmıştır.
Araç Markası: Tesla Araç Modeli: Model 3 standard plus Sürülen Kilometre: 53000
OEM Primacy'den Crossclimate 2'ye geçtim ve o kadar kavramalı olmasalar da (beklendiği gibi) ıslak zeminde çok daha iyi performans gösteriyorlar ve koşullar ne olursa olsun güvenle ve şevkle sürüş yapabiliyorum. Verimlilik düşüşü çok da kötü değildi ve şu ana kadar nihayet aşınmaya başladılar, bu yüzden genel olarak memnunum.

Lastiklerinizin rotasyonunu yaptığınızdan emin olun.

Lastik Ebatları ve Fiyatları

Michelin Crossclimate 2

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Michelin Lastik Ürün Aileleri