Michelin Alpin A4 Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
Kış

Kış şartlarında Otomobil araç tipine uygun olan Michelin Alpin A4 lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(53 Yorum) 2000
Rated 4.6/5 based on 53 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Michelin Alpin A4 lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

Alpin A4 Lastik Yorumları

SEAT Ibiza Cupra 1.4 TSI ile ortalama 0 kilometre sürüş sırasında %100 verim alınmıştır.
Araç Markası: SEAT Araç Modeli: Ibiza Cupra 1.4 TSI Sürülen Kilometre: 0
Tüm koşullarda mükemmel, sıcak ve kuru havalarda bile, yaz lastikleri gibi kış performansı, yol tutuşu, yol tutuşu için söze gerek yok ve hatta yüksek hızlarda bile ilk beş yıldız, 225,km/saatte (185/60/15 88H) AO) çok güvenli, teşekkürler MICHELIN.

BMW 330d ile ortalama 15000 kilometre sürüş sırasında %79 verim alınmıştır.
Araç Markası: BMW Araç Modeli: 330d Sürülen Kilometre: 15000
Bu lastikler hiçbir zaman bunalıma girmez; ıslak zeminde harika, kuru zeminde ve ara sıra karda iyi. Mükemmel geri bildirim ve hassasiyet (bir kış lastiği için). Sadece siyah buz üzerinde tutuş kaybolur. Ayrıca sessiz ve rahattırlar.

Opel insignia ile ortalama 15000 kilometre sürüş sırasında %93 verim alınmıştır.
Araç Markası: Opel Araç Modeli: insignia Sürülen Kilometre: 15000
Bu lastikleri 4 kış boyunca Türkiye'de 15000 Mil (25000 Km) kullandım. Bunların en iyi yanı, karda yokuş yukarı tırmanırken duyduğunuz güvendir. En kötüsü yol geri bildirimi ve direksiyondaki uyuşukluktu.
Lastikler çok rahattı ve büyük çukurlara karşı dayanıklıydı.
Genel olarak çok iyi bir lastikti ve tekrar satın alırdım. (Arabayı sattım ama lastiklerin en az 3500 mil kalmıştı)

SEAT 184hp TDI Leon ile ortalama 3000 kilometre sürüş sırasında %87 verim alınmıştır.
Araç Markası: SEAT Araç Modeli: 184hp TDI Leon Sürülen Kilometre: 3000
Bu parçayı 6 mm diş kalacak şekilde aşınmış olarak satın aldım. 2019'da karda ve buzda muhteşemdiler. Islak zeminde iyi (kıtasal yaz tiplerimden daha iyi) ve kuru zeminde çoğunlukla iyi. Derbyshire'ın zirve bölgesinde yaşıyorum, dolayısıyla ulusal hız sınırı olan yollarda hızlı gitmek için birçok fırsat var. Karda hem frenleme hem de dönüş mükemmeldi, öyle ki ben diğer 4x4'lerin ve daha küçük araçların çıkamadığı tepelere çıkabildim.
Söyleyeceğim tek olumsuzluk, eğer zevkle sürüyorsanız, tepelerin üzerindeki tepeler bir kabusa dönüşür ve yanakların içe doğru katlanmasıdır. Bununla birlikte, yaz lastiklerim çok daha düşük profilli ve mükemmel yol tutuşu sağlıyor, dolayısıyla kış lastiklerinin hiç şansı yok. . Sürüş tarzım, işe gidiş gelişlerde %90 tasarruf, hafta sonları ise %10 kırsal yollarda çılgınlıktır. Ancak bunun ön tarafa taktığım tek kış lastiği seti olduğunu söylemeliyim.

Honda Jazz ile ortalama 2500 kilometre sürüş sırasında %93 verim alınmıştır.
Araç Markası: Honda Araç Modeli: Jazz Sürülen Kilometre: 2500
Kötü hava koşullarında sürüşe gerçek bir destek. Islak yol tutuşu olağanüstüdür; 60+mph'den itibaren acil durdurma mükemmeldir; yaygara yok, kayma yok, drama yok. Gerçekten güven veriyor. Karda ve buzda yol tutuşu ve çekiş gücü gözle görülür şekilde artar; sadece devri düşük ve (gerekirse) vites seçimini yüksek tutmayı unutmayın. Kuru yol tutuşu yaz lastiklerimle aynı görünüyor; ancak yol gürültüsü biraz daha fazla ve MPG'm yaklaşık 4 mpg düşmüş gibi görünüyor. Olumsuz hava koşullarında artan yol tutuşunun güvenliği için bu küçük sorunları takas etmekten çok mutluyum. Bunları 2 ay önce taktık ve lastiklerin kenarlarındaki kalıplama uçları 2500 milden sonra tüm lastiklerde hala mevcut, iyi bir şekilde aşınacaklarından o kadar eminiz ki (tüm Michelin'lerin yaptığı gibi).

Mazda 6 ile ortalama 5000 kilometre sürüş sırasında %79 verim alınmıştır.
Araç Markası: Mazda Araç Modeli: 6 Sürülen Kilometre: 5000
Arabanın işe gidip gelmek için kullanıldığı göz önüne alındığında, çoğu zaman sıcaklık 5 dereceden azdır ve bu nedenle bunlar Kasım ayından Mayıs ayının başına kadar takılmıştır (İklim değişikliği, öyle mi?)
Önden çekişli bağlantı noktalarından çıkmak lastiklerin en büyük testidir ve yeni lastiklerden hafif bir düşüş tespit etsem de lastikler harika tutunuyor. Belki ben daha ukala davranıyorumdur.
Günden güne emin adımlarla ilerliyorlar ve lastik sırtı iki kıştan sonra bile iyi dayanıyor. Umduğunuz gibi fark edilebilir bir aşınma yok.
Bence iyi bir satın alma oldu ve karda çok fazla araç kullanma şansım olmasa da hafif kaplamalar ve buzlu yollar kolaylıkla idare ediliyor. Lastikleri önemli bir güvenlik aracı olarak değerlendiriyorum ve bu nedenle aile arabasına kış lastikleri takıyorum.

Toyota Corolla ile ortalama 2500 kilometre sürüş sırasında %86 verim alınmıştır.
Araç Markası: Toyota Araç Modeli: Corolla Sürülen Kilometre: 2500
Tüm Michelin'ler gibi mükemmel lastikler...

Audi A4 2.0 TDI 140 SLine ile ortalama 35000 kilometre sürüş sırasında %74 verim alınmıştır.
Araç Markası: Audi Araç Modeli: A4 2.0 TDI 140 SLine Sürülen Kilometre: 35000
Sadece birkaç sezon önce İrlanda'da yaşanan aşırı soğuk ve aşırı kışlar sırasında bu lastiklerin sert buzlarla kaplı zeminde çok faydalı olduğunu buldum. Diğer arabamla normal lastiklerle gidemediğim köy yollarını yavaş ve dikkatli bir şekilde gidebildim. Bu lastiklerle ilgili bulduğum tek olumsuzluk, İrlanda'da bir yarış toplantısına katılmam, zeminin nispeten sağlam olduğu ancak çimlerin ıslak olduğu sağlam bir çimenlik alana park etmek zorunda kalmam ve arabanın o yüzeyde ilerlememesiydi. Alpine A4 lastiklerini kullanarak ya da kırtasiye malzemelerinden uzaklaşın. Araba tipi Audi A4.

Renault Megane ile ortalama 10000 kilometre sürüş sırasında %90 verim alınmıştır.
Araç Markası: Renault Araç Modeli: Megane Sürülen Kilometre: 10000
Islak ve karlı yollar için mükemmel lastik. Kayak merkezlerindeki dağ tepelerinde bile lastik özelliklerini kanıtladı. Çok güvenilir.

Honda Stream ile ortalama 0 kilometre sürüş sırasında %100 verim alınmıştır.
Araç Markası: Honda Araç Modeli: Stream Sürülen Kilometre: 0
harika lastik

Lastik Ebatları ve Fiyatları

Michelin Alpin A4

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Michelin Lastik Ürün Aileleri