Michelin Alpin 5 Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
Kış

Kış şartlarında Otomobil araç tipine uygun olan Michelin Alpin 5 lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(24 Yorum) 2000
Rated 4.4/5 based on 24 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Michelin Alpin 5 lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

Alpin 5 Lastik Yorumları

Fiat croma ile ortalama 25000 kilometre sürüş sırasında %84 verim alınmıştır.
Araç Markası: Fiat Araç Modeli: croma Sürülen Kilometre: 25000
Bu lastik her türlü hava koşulunda kullanılabilir, diğer markalara göre çok daha uzun ömürlüdür.

Ford Fiesta ST180 ile ortalama 15000 kilometre sürüş sırasında %86 verim alınmıştır.
Araç Markası: Ford Araç Modeli: Fiesta ST180 Sürülen Kilometre: 15000
Bu bir kış lastiğidir ve ıslak ve soğuk havalarda inanılmaz derecede iyi çalışır. Burada çok fazla kar yoktu, birkaç günlük kar koşullarında lastikler iyi çalıştı, orada hiçbir sorun olmadı.

İki ana sorun, 20C'nin üzerinde gerçekten mücadele etmeye başlayan çok yumuşak kauçuk bileşiğinin, 25C'de köşelerde lekelenmeye başlamasıdır. Bir de bu yumuşak yan duvarlar var. Konfor açısından iyidirler ancak viraj alma ve yol tutuşu açısından iyi değildirler. Jant korumasının olmaması da yardımcı olmadı. Bu yüzden sıcakken bu lastikleri kullanırken nazik olun.

Lastikler şu anda 9 yaşında olduğu için bu neredeyse kullanım ömrünün sonuna doğru yapılan bir incelemedir, ancak yaklaşık 20.000 km'den sonra hala çok fazla profilleri kalmıştır, sadece kış aylarında o kadar fazla araç kullanmıyorum.

Lastikler yapmaları gerekeni yapıyor ancak bir sonraki kış lastiklerimin yanakları daha güçlü olacak.

Renault Clio 1.5 dCi 86 ile ortalama 15 kilometre sürüş sırasında %76 verim alınmıştır.
Araç Markası: Renault Araç Modeli: Clio 1.5 dCi 86 Sürülen Kilometre: 15
Teslimat sürücüsü Bu kış lastikleri harika! Britanya kışındaki performansı eşsizdir Bu lastikler, yerel bölgemde 15.000 mil boyunca bana dayanabilen harika, güvenilir bir yol lastiğidir. Hiç kara saplanmadım ve inanın bana denedim! kışın her türlü koşulda kullanmak için o kadar güvenilir ve kullanışlılar ki kesinlikle tavsiye ederim

Alfa Romeo 1.9 JTD M ile ortalama 100 kilometre sürüş sırasında %100 verim alınmıştır.
Araç Markası: Alfa Romeo Araç Modeli: 1.9 JTD M Sürülen Kilometre: 100
üst kavrama, otoyoldan çıkarken yolun daire kısmına girdim ve izin verilen 40km/saat hıza sahip bir tabela var ve bunları denemeye karar verdim, dışarısı 3 santigrat dereceydi, yani hava soğuktu ve yol yüzde 100 kuru değildi çünkü hafif bir sis vardı, sanki hava oldukça nemliydi ve sanki yapıştırılmış gibi 70km/saat hızla geçtim. En iyi performans lastiği ve satın aldığınıza pişman olmayacaksınız, nexen su1 yaz lastiğim var ve onlar iyi bir yol tutuşuna sahipler ve 200 km/s'nin üzerinde arabanın biraz sallandığını hissedebiliyorsunuz, nasıl doğru bir şekilde açıklayacağımı bilmiyorum (25000 km için onlara sahibim ve fiyat aralıklarında harikalar, ancak michelin michelin) ve bu lastiklerle şunu hissediyorsunuz: Kış lastiği olmasına rağmen demiryolundasınız. Fiyatı ortada ama onunla birlikte diğer bazı yüksek orta lastiklerin iki katı dayanacak harika bir ürün satın alacaksınız. Satın alın ve en kaliteli lastiğin keyfini çıkarın.

Skoda Octavia ile ortalama 15000 kilometre sürüş sırasında %77 verim alınmıştır.
Araç Markası: Skoda Araç Modeli: Octavia Sürülen Kilometre: 15000
Bu lastikleri 3 yıl önce satın aldım (2015 sonu - 2015 ortası DOT) ve ilk üç kış sezonu boyunca iyi performans gösterdiler. Önceki kış lastikleri Alpin 3'tü ve dördüncü yılda hiç güvenilir değillerdi, buzda yol tutuşu sıfırdı.
Kişisel görüşüm bu lastiklerde ve genel olarak Michelin lastiklerinde büyük bir sorun olduğu yönünde (yaz lastikleri de Michellin ve aynı sorun var). İlk 3 yıl oldukça iyiler ama artık yok; 3 yıl sonra, kilometreye bakılmaksızın (her iki setle de yalnızca 37.000 KM yaptım, minimum aşınma) kauçuk bileşimi güvenli sürüşün ötesine geçiyor (yaz setinde arabayı zar zor durdurabildiğim birkaç durum oldu ve kış seti de bozuldu) beni tam bir araba kazasına soktum).
Yani 3 yılda değiştirebilecek kadar kilometre yaparsanız sorun yok derim, yoksa hayır; Michellin bile lastiklerinizi 3 yıldan daha uzun süre saklayabileceğinizi söylüyor.

Ford Focus mk2 ile ortalama 3000 kilometre sürüş sırasında %81 verim alınmıştır.
Araç Markası: Ford Araç Modeli: Focus mk2 Sürülen Kilometre: 3000
Bu kış lastiklerini aldığımdan beri ekim ve nisan ayları arasında başka hiçbir şey kullanmıyorum, ıslak zemin performansı olağanüstü,
Ve karda inanılmaz, artık karda 4x4'e ihtiyacım yok, gerçekten o kadar iyiler.
Eğer makul bir şekilde sürerseniz, neden yaz boyunca dayanamayacaklarını anlamıyorum, ancak yollar çok sıcak ve kuru olduğunda onları zorlarsanız, bununla başa çıkamayacaklarından şüpheleniyorum. 7 - 8 santigrat derecenin altında en iyi olduklarını düşünüyorum.

BMW 535d M Sport ile ortalama 2000 kilometre sürüş sırasında %91 verim alınmıştır.
Araç Markası: BMW Araç Modeli: 535d M Sport Sürülen Kilometre: 2000
Karda, ıslak yollarda ve kuru yollarda çok iyi kavrama ve his. Titreşim yok. Mükemmel kış lastiği ve verdiğiniz paraya değer.

Ford Focus MK3 ile ortalama 6000 kilometre sürüş sırasında %91 verim alınmıştır.
Araç Markası: Ford Araç Modeli: Focus MK3 Sürülen Kilometre: 6000
Yeniyken kardaki çekiş olağanüstüydü, neredeyse 4x4'üm varmış gibi hissettim. Açıkçası lastikler aşındıkça kenarları kaybolmuş ama bunları gerçekten harika bir kış lastiği olarak tavsiye ediyorum. Bir kışı Norveç'te geçirdiğim için buzda ve karda araba sürmenin nasıl bir şey olduğunu anlıyorum.

BMW 318D ile ortalama 20000 kilometre sürüş sırasında %0 verim alınmıştır.
Araç Markası: BMW Araç Modeli: 318D Sürülen Kilometre: 20000
Harika lastik. Bunu 3 serier 2010 BMW'de kullandım ve karda harikadır, beni asla hayal kırıklığına uğratmayın. Kesinlikle onları tekrar satın alırdım

Volvo V70 D5 AWD ile ortalama 500 kilometre sürüş sırasında %77 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volvo Araç Modeli: V70 D5 AWD Sürülen Kilometre: 500
Tüm yıl boyunca alternatif olarak bunları taktırdım. Suda kayma çok iyi olduğundan gürültü seviyesi de düşüktür. Henüz kış koşullarında denemedim ama yaşadığım yerde hava genellikle 12 santigrat derece ve tüm yıl boyunca yağmur yağıyor. Yani asfalt ve özellikle ıslak asfalt becerileri en önemli şeylerdir. Burada ıslak zeminde güvendeler, çukurlarda son derece sağlamlar ve hiçbir drama yok. Tek kötü şey kuru asfaltta frenlerin gaddarlığıdır. Bu lastiklerin karda... buzda... çok iyi olduğuna inanıyorum... o kadar da değil, çivili lastikler elbette buzda daha iyi, ama en çok hangi zeminde süreceğinizi seçmelisiniz.

Lastiklerden gelen geri bildirimleri söylemek kolay değil, çünkü volvo v70'imin hafif direksiyonu ve titrek düzeni tüm geri bildirimleri ortadan kaldırıyor (BMW geri bildirimi, şasi ve direksiyon konusunda şımartıldım, bu yüzden bir BMW üzerindeki bu lastikleri denemek harika olurdu) )

Bu lastik şu ana kadar test ettiğim en iyi dört yıllık lastiklerden biri. Soğuk ülkelerde yaz lastiği görevi görür. Sıcak ülkelerde çok yumuşak olacaklar! Ayrıca en sert kış lastiği olmasa da yeterince iyi, özellikle de 4x4'ünüz varsa.


Lastik Ebatları ve Fiyatları

Michelin Alpin 5

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Michelin Lastik Ürün Aileleri