Kormoran Road Performance Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
Yaz

Yaz şartlarında Otomobil araç tipine uygun olan Kormoran Road Performance lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(25 Yorum) 1316.08
Rated 3.5/5 based on 25 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Kormoran Road Performance lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

Road Performance Lastik Yorumları

Volkswagen Passat B7 2.0 TDI 140hp Estate ile ortalama 9500 kilometre sürüş sırasında %63 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volkswagen Araç Modeli: Passat B7 2.0 TDI 140hp Estate Sürülen Kilometre: 9500
Yağmurlu havalarda iyi değil, normal şartlarda yeterli, alışık olduğumdan biraz daha fazla ses çıkarıyor. 15 bin km'den sonra aşınma sorunu yoktur. Normal günlük sürüş için iyi, başka bir şey değil

Mercedes Benz CLK200 ile ortalama 400 kilometre sürüş sırasında %100 verim alınmıştır.
Araç Markası: Mercedes Benz Araç Modeli: CLK200 Sürülen Kilometre: 400
İkinci el 2003 model aracım 17" jant ve 40 profil eski lastiklerle geldi. Kormoran yeni lastikleri 16" asimetrik mercedes jantlara 205/55/16 ve 225/50/16 taktım. Rahat sürüş tarzım açısından bu benim için 10 puan ve iyi fiyatla birleştirildiğinde bugün 27/1/24 tarihinde dört 280 euro'nun tamamı iyi bir anlaşma. Önceki kurulumla karşılaştırıldığında gece gündüz konforu çok iyi. Ulusal yol ve dağ yolu sürüşü yaptım. Bir dönüşte kir yıkamada kaymadı. Hedefe 200 km sürdüm ve geri dönmesi için arabayı yardımcı sürücüye verdim. Her iki elinde de iyi. Bunları sadece jantlara benzeyip benzemediğini görmek için koydum ama güzel bir sürpriz oldu.

Honda Insight Hybrid Gen 2 ile ortalama 500 kilometre sürüş sırasında %64 verim alınmıştır.
Araç Markası: Honda Araç Modeli: Insight Hybrid Gen 2 Sürülen Kilometre: 500
Ucuz olduğu için aceleyle iki tanesini ön tarafa taktım. Çoğu durumda yol tutuşunda sorun yok, ancak önceki Toyos'umla karşılaştırıldığında tarıma uygun görünüyorlardı ve sürüş zorluydu. Ayrıca çok gürültülüydüler, bu da yorucu olmaya başladı ve bir tanesinde delik açıldığında neredeyse memnun oldum ve her ikisinin de yerine her bakımdan üstün olan Khumos'u koyabildim.

Honda Civic Type S ile ortalama 15000 kilometre sürüş sırasında %51 verim alınmıştır.
Araç Markası: Honda Araç Modeli: Civic Type S Sürülen Kilometre: 15000
Korkunç! Civic Type S'in ön kısmına takıldı ve kuru zeminde gayet iyiyken, ıslak zeminde berbat durumdalar. Hiçbir kavrama yok ve aynı zamanda kırışık giyiyor. Kaçınmak!

Volkswagen B5 Passat 1.8t ile ortalama 20000 kilometre sürüş sırasında %73 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volkswagen Araç Modeli: B5 Passat 1.8t Sürülen Kilometre: 20000
Kesinlikle bu lastikleri günlük olarak çok iyi kullandılar ve kuru kaldırımdaki kavramaları, çok daha pahalı ve minimum yol gürültüsüne sahip lastiklerle karşılaştırılabilir düzeyde. Acı çektikleri tek alan yolun ıslanmasıdır. Çok kolay bir şekilde suda uçarlar ve durgun sularda güvensiz hale gelebilirler. Bir yıldan fazla bir süredir kullanmamış olmama rağmen, sırt oldukça iyi dayandı. Yazlık bir araç için tekrar alırdım ama havanın kötü olduğu bir yerde yaşıyorsanız günlük sürüş için ıslak zeminde çekişi daha fazla olan bir araç tavsiye ederim.

Mercedes Benz S500 ile ortalama 6000 kilometre sürüş sırasında %86 verim alınmıştır.
Araç Markası: Mercedes Benz Araç Modeli: S500 Sürülen Kilometre: 6000
Mükemmel lastik, yol gürültüsü minimum düzeydedir ve her koşulda iyi, sağlam ama konforlu bir sürüş sağlar, bunlar Mercedes S sınıfı limuzin uzun dingil mesafesine takılıdır ve sahip olduğum en iyi lastiklerdir, premium markalardan daha iyidir. Araç derin kar dışındaki tüm koşullarda kullanıldı ve ne gerekiyorsa tam olarak yapıldı. Bazı kötü hava koşullarında araç kullanmak zorunda kalan eski bir profesyonel sürücü olarak bu lastiği tamamen tavsiye ediyorum ve kesinlikle tekrar tekrar satın alacağım. O kadar iyi olmayan etiketlere para harcamayın, boşa giden paradır, bunlar Michelin lastikleriyle aynı fabrikada üretilmektedir!!!

Honda 1.8 iVTEC Es ile ortalama 10000 kilometre sürüş sırasında %22 verim alınmıştır.
Araç Markası: Honda Araç Modeli: 1.8 iVTEC Es Sürülen Kilometre: 10000
Aldığım en kötü Lastik. Lastik 6 ay dayanamadı ve inanılmaz ses çıkardı... Araçtan niloise aldığım için arabamı tamirciye gönderdim. Lastiklerden nasıl geldik... Kesinlikle almayın. En kötüsü, en kötü düşük bütçeli Lastik.

Volvo V70 D5 165bhp (03) ile ortalama 5000 kilometre sürüş sırasında %79 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volvo Araç Modeli: V70 D5 165bhp (03) Sürülen Kilometre: 5000
Bu lastikler jant/lastik kombinasyonunun bir parçasıydı, jant alışverişi yaparken fiyata dahil oldukları için (yepyeni) onları almaya karar verdim. İlk başta şüpheciydim, ancak hem düşük hızlarda (şehirde) hem de yüksek hızlarda (otoyol/otoyol) ne kadar sessiz olduklarına hemen şaşırdım. Şimdi, konfor açısından gerçekten iyiler, ancak onları biraz zorladığım o birkaç seferde iyi tepki vermediler, hafif önden savrulma, virajlarda düşük güven, arabamın daha ağır bir Volvo olmasından kaynaklanıyor olabilir, ancak Öte yandan acil frenleme söz konusu olduğunda ABS devreye girmedi ve durumu çok iyi idare ettiler. Sonuçta bunların daha konforlu, rahat sürüş tarzına sahip lastikler olduğunu ve daha fazlasını aramıyorsanız gidilecek yol olduğunu söyleyebilirim. Aşınma minimum seviyede, ancak yine de bu yaz çok fazla kilometre kat edilmedi, bu nedenle henüz karar vermek çok zor. Sadece bu yazdan (2021) sonra yan duvarın üst kısmında çatlamaya başladıklarını belirtmekte fayda var, bu da uzun ömür açısından biraz endişe verici.

Honda CIVIC 1.6 VTEC ile ortalama 600 kilometre sürüş sırasında %38 verim alınmıştır.
Araç Markası: Honda Araç Modeli: CIVIC 1.6 VTEC Sürülen Kilometre: 600
1000 km kadar sürüldü. Yol üzerinde kontrol çok düşük. Çürük yol hissi. Yüksek hızda (140 km/saat) araç kullanırken kendinizi güvende hissetmeyin. Tavsiye edilmez.

Citroën C4 ile ortalama 7000 kilometre sürüş sırasında %93 verim alınmıştır.
Araç Markası: Citroën Araç Modeli: C4 Sürülen Kilometre: 7000
Bu lastikleri yaklaşık 2 yıldır karımın arabasına taktım, yaklaşık 8000 mil yol kat etti ve özellikle arka kısımlarda hala çok fazla diş kalmış gibi görünüyor. Lastiklerin her yönü fiyata göre çok iyi görünüyor. Lastikler fazlasıyla yeterliyken ve Riken'in Michelin'in bir parçası olması ve bence aynı kalitede olması da dahil olmak üzere lastiklere saçma sapan miktarda para harcamanın gereğini görmüyorum.

Lastik Ebatları ve Fiyatları

Kormoran Road Performance

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Kormoran Lastik Ürün Aileleri