Hankook Optimo H426 Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
Yaz

Yaz şartlarında Otomobil araç tipine uygun olan Hankook Optimo H426 lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(9 Yorum) 0
Rated 3/5 based on 9 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Hankook Optimo H426 lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

Optimo H426 Lastik Yorumları

Ford Taurus usa ile ortalama 70 kilometre sürüş sırasında %89 verim alınmıştır.
Araç Markası: Ford Araç Modeli: Taurus usa Sürülen Kilometre: 70
Bence bu lastik şimdiye kadar kullandığım en iyi lastikti Taurus, özellikle gösterge paneli veya arabadaki plastik malzemeler nedeniyle sinir bozucu gürültü yapan arabalardan biri. Ancak bu lastikleri aldıktan sonra yakıt verimliliği olmamasına rağmen sorunsuz bir sürüş sağladım ama sonunda gürültüye son verdim. Kuru ve sıcak bir ülkede yaşıyorum, çoğunlukla sıcak havalarda 3 yıl boyunca uzun süre kullanıyorum. Tekrar almak istiyorum ne yazık ki piyasada yok. İngilizcem beklediğim gibi olmadıysa özür dilerim hala öğreniyorum :)

Hyundai elantra ile ortalama 60000 kilometre sürüş sırasında %34 verim alınmıştır.
Araç Markası: Hyundai Araç Modeli: elantra Sürülen Kilometre: 60000
Bu lastikler, Ocak 2015'te satın aldığım yeni Hyundai Elantra sedan aracımda OEM idi. Üzerinde 17 bin mil var ve dişleri çok düşük. Kuru kaldırımda iyi gidiyorlar ve hafif ila orta dereceli yağmur için ıslak damlama iyi. Onlar gürültülü. Bu lastikler iyi eskimez. Yaklaşık 2 bin km sonra farklı bir marka alacağım.

Hyundai Tucson ile ortalama 16000 kilometre sürüş sırasında %74 verim alınmıştır.
Araç Markası: Hyundai Araç Modeli: Tucson Sürülen Kilometre: 16000
Kuru/ıslak yol tutuşu iyi olan çok iyi bir lastiktir. Yol tutuşu Kinergy GT'den daha iyidir. Ancak sessizlik seviyesi GT'ye yeniliyor. Şu ana kadar lastikte herhangi bir sorun yaşanmadı ve kauçuk bileşiği çok dayanıklı:

Kia Motors Sportage ile ortalama 20500 kilometre sürüş sırasında %71 verim alınmıştır.
Araç Markası: Kia Motors Araç Modeli: Sportage Sürülen Kilometre: 20500
Lastikler showroomdan itibaren takıldı ve Sportage'ı yeni satın aldı. Başlangıçta oldukça sessiz ve rahattı. Kuru zeminde yol tutuşu gerçekten çok iyi ve beklediğimden daha iyi. Islak zeminde yol tutuşunun gerçekten iyi olmasına ve durma mesafesinin güven verici olmasına şaşırdım. Otoyol, kırsal ve şehirlerarası yollarda 20.500 mil (33.000 km) sürdükten sonra ön lastikler 2 mm'den daha az bir kalınlıkla neredeyse tamamen kelleşirken, arka lastikler yaklaşık 5 mm diş ile 20.000 mil (33.000 km) daha hala iyi durumda. Yeni olduğundan lastiklerin rodajdan sonra değiştirilmesine inanmıyorum, dolayısıyla ön ve arka lastiklerin aşınmasında büyük fark var. Artık ön kısım ömrünün sonuna gelmiş durumda.. gürültü önemli ölçüde arttı ve konfor seviyesi birkaç kademe düştü, bu yüzden konfora ortalama 7 verdim. Negatif aşınma oranı dışında.. her yönüyle iyi bir lastik, ancak farklı lastiklerin değişimini arıyorum, belki Kumho Road Venture APT KL51 veya Michelin Premacy SUV

Ford Fiesta mk7 ile ortalama 25000 kilometre sürüş sırasında %65 verim alınmıştır.
Araç Markası: Ford Araç Modeli: Fiesta mk7 Sürülen Kilometre: 25000
İyi lastikler Ülkemdeki diğer seçeneklere göre çok daha pahalı olması dışında. Gürültü (kötü) ve yol tutuşu/Güvenlik (İyi) gibi bazı iyi ve kötü faktörler daha çok araba modelinin kendisiyle ilgili olabilir. Yaklaşık 45 ila 50 km sürdü ancak algımda herhangi bir önyargı oluşmasını önlemek için basıncı daha sık kontrol etmeliydim. Ayrıca ilk değişime gideceğim, bu yüzden biraz deneyim eksikliği var.

Lastik Ebatları ve Fiyatları

Hankook Optimo H426

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Hankook Lastik Ürün Aileleri