Goodyear OptiGrip Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
4 Mevsim

4 mevsim şartlarında Otomobil araç tipine uygun olan Goodyear OptiGrip lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(16 Yorum) 0
Rated 3.6/5 based on 16 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Goodyear OptiGrip lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

OptiGrip Lastik Yorumları

Skoda Octavia estate ile ortalama 30000 kilometre sürüş sırasında %80 verim alınmıştır.
Araç Markası: Skoda Araç Modeli: Octavia estate Sürülen Kilometre: 30000
Aralık 2011'de Skoda octavia'ma bundan 4 adet taktım ve o günden bu yana 30.000 mil yol kat ettim. Yan duvarı hasarlı ve tırnak delinmesi nedeniyle bugün 2 tanesini değiştirmeye gittim. Kalan 2'sinde yaklaşık 5 mm diş derinliği kaldı. Aşınma ve yıpranmanın tamamen sürüş tarzına bağlı olduğunu düşünüyorum. Aracınızı zamanında vites küçülterek yavaşlatırsanız; Trafik ışıklarına doğru hızlı hız yapmamak lastiklerin ömrünü uzatacaktır. M25'in bazı noktalarında yol gürültüsü çok korkunçtu

Volkswagen Golf 1.9 Tdi ile ortalama 8000 kilometre sürüş sırasında %36 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volkswagen Araç Modeli: Golf 1.9 Tdi Sürülen Kilometre: 8000
10000 km'de ve lastikler o kadar gürültülü ki onları değiştirmek zorunda kaldım. O kadar hayal kırıklığına uğradım ki bir daha asla Good Year'ı satın almayacağım. Kuru yol tutuşu iyi, ıslak yol tutuşu iyi ancak genel olarak lastik daha kötü. Kış lastiklerini/jantlarını değiştirdiğimde ve yaz lastiklerini/jantlarını taktığımda gürültü o kadar yüksekti ki tamircime gidip yataklarımı doğrulamasını/değiştirmesini istedim. Rulmanlar iyiydi. En yüksek gürültü saatte 40-50 km'dir. Ön ve arka lastiklerin her iki tarafındaki aşınma testere dişlerine benziyordu. Tamirci lastiklerin yönünü kontrol etti ve sorun yoktu. kış lastikleri 20.000+ km'den sonra bile aşınır. Bugün yeni lastikler taktım ve arabam yine sessizleşti. Lastik başına 100 euro harcamanın en kötü yolu.

Citroën C4 ile ortalama 15000 kilometre sürüş sırasında %64 verim alınmıştır.
Araç Markası: Citroën Araç Modeli: C4 Sürülen Kilometre: 15000
şu anda (birkaç günlüğüne) ön tarafta bunlardan bir tanesini, ön ofsaytta ise başka bir lastik tipini kullanıyorum. Yol gürültüsünün yakından bakıldığında çok daha yüksek olduğu fark ediliyor. Birkaç gün öncesine kadar, yan duvarların çatlaması nedeniyle MOT'da başarısız olana kadar ön ofsaytta bunlardan biri vardı.
1 yıl ve 15000 mil sonra yan duvarlar her iki cepheden de çatladı ve 3,8 mm diş kaldı. Goodyear, 5 yıllık garanti kapsamında inceleme yapmak üzere cihazı geri almayı kabul etti.

Volvo V70 2.4 ile ortalama 5000 kilometre sürüş sırasında %77 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volvo Araç Modeli: V70 2.4 Sürülen Kilometre: 5000
Islak zeminde kesinlikle mükemmel lastikler. Şimdi yaklaşık olarak yaptım. Bunlarda 5000 mil, ve ilk 250 mil kadarı hariç (ilk kavramayla ilgili birkaç şikayet gördüm - alışmaları biraz zaman alıyor), ıslak kavrama, aldığımdan beri hemen hemen sabitti. onlara. 'Lastik aşındıkça lastik sırtı genişliyor' tasarımı gerçekten işe yarıyor gibi görünüyor.

Dezavantajı kuru performanstır. Tutuş seviyeleri iyi (önceki Vredestein Sportrac'larıma kadar olmasa da), ancak onlardan çok fazla geri bildirim yok ve eğer sert bir şekilde iterseniz lastik sırtı yol yüzeyinde biraz kıvranıyormuş gibi geliyor. Yine de asla kendilerini güvende hissetmiyorlar ve oldukça coşkulu bir sürüşe rağmen onlarla tek bir 'an' bile geçirmedim.

Genel olarak çok yönlü kullanım için harika bir lastik, ancak ıslak performansa sıkı bir şekilde eğilim gösteriyor ki bu, benim sahip olduğum gibi, torklu bir motora sahip, büyük, eski, büyük bir arabadan tam olarak isteyeceğiniz şeydir. Kuru zeminde virajlarda dönmeyi sevdiğiniz daha sportif bir arabanız varsa, bunları tavsiye etmekte tereddüt ederim, çünkü bunun için kesinlikle daha iyi lastikler var, ancak tüm yıl boyunca genel gezi / işe gidip gelme kullanımı için bir şey istiyorsanız, kesinlikle listenizde üst sıralarda yer almalılar. Ayrıca (en azından benim bedenimde) Conti Premium Contacts'tan (henüz denemedim ama Optigrips'ten bile daha yüksek puan verme eğilimindeyim) oldukça ucuzlar.

Rover 75 ile ortalama 50000 kilometre sürüş sırasında %94 verim alınmıştır.
Araç Markası: Rover Araç Modeli: 75 Sürülen Kilometre: 50000
Dunlop SP Sport Maxx lastiklerinden çok memnundum ancak Goodyears'a geçtiğimde aşınma ve ıslak zemin tutuşu harika. Şiddetle tavsiye edilir.

Audi A6 2.5 TDI Quattro ile ortalama 25000 kilometre sürüş sırasında %31 verim alınmıştır.
Araç Markası: Audi Araç Modeli: A6 2.5 TDI Quattro Sürülen Kilometre: 25000
lastikler berbat, özellikle ıslak zeminde!!!

Volvo V70 2,4D Automatic ile ortalama 3500 kilometre sürüş sırasında %90 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volvo Araç Modeli: V70 2,4D Automatic Sürülen Kilometre: 3500
Güzel lastikler. OEM Michelin'lerimi onlarla değiştirdim. Hiçbir şikayet yok. Özellikle ıslak tutuş olağanüstü. Aniden sağanak yağmur yağabilen İskandinav havası için oldukça iyi. Şu ana kadar çok iyi giyindim. Öndekileri iki yazdır, arkadakileri ise bir yazdır kullanıyorum. Aralarında gözle görülür bir fark yok. Sessiz, konforlu, istikrarlı ve öngörülebilir performans. Sonuçta iyi bir satın alma.

Volvo v70 D5 ile ortalama 0 kilometre sürüş sırasında %73 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volvo Araç Modeli: v70 D5 Sürülen Kilometre: 0
Bunlar ıslak zeminde çok iyi ancak kuru zeminde, özellikle de hava sıcakken, performansta bir uzlaşma var. Daha geniş sırt deseni ile karda da iyi olabileceklerini ancak geçen kış diğer yaz lastiklerinden daha iyi performans gösteremeyeceğini düşünmüştüm.

Lastik Ebatları ve Fiyatları

Goodyear OptiGrip

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Goodyear Lastik Ürün Aileleri