Goodyear EfficientGrip 2 SUV Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
Yaz

Yaz şartlarında SUV-4x4 araç tipine uygun olan Goodyear EfficientGrip 2 SUV lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(9 Yorum) 3450.3
Rated 4.4/5 based on 9 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Goodyear EfficientGrip 2 SUV lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

EfficientGrip 2 SUV Lastik Yorumları

Nissan X Trail ile ortalama 10858 kilometre sürüş sırasında %87 verim alınmıştır.
Araç Markası: Nissan Araç Modeli: X Trail Sürülen Kilometre: 10858

Jeep Renegade Trailhawk ile ortalama 1000 kilometre sürüş sırasında %58 verim alınmıştır.
Araç Markası: Jeep Araç Modeli: Renegade Trailhawk Sürülen Kilometre: 1000
Bu lastiği 4x4 SUV'lara yönelik son derece olumlu lastik testlerini okuduktan sonra satın aldım. Hollanda'da kış havası çok ılıman olduğundan normalde eylül ayından mart sonuna kadar her mevsim araba kullanıyorum. Bu Goodyear EfficientGrip 2 SUV, tüm hava koşulları sona erdiği için şubat ayının sonunda biraz erken takıldı.
Bu biraz hataydı..... Bu EfficientGrip 2 SUV soğuk/yağmurlu havalardan hoşlanmaz. Daha iyi yol tutuşu bekliyordum ama araç virajlarda kayıyor ve uzaklaşırken yol tutuşunu kaybediyor (yüksek torklu dizel). Yağmurda gerçekten dikkatli sürmem gerekiyor çünkü Jeep Renegade dört tekerlekten çekiş sistemi ön taraftaki yol tutuşu kaybolduğunda devreye giriyor.
Bu Goodyear lastikler kuru zeminde çok iyi ve rahattır. Yaz aylarında tatil seyahatleri için mükemmel....

Ancak Trailhawk'ı çamurlu çakıllı yollarda ve ıslak çayırlarda da kullanıyorum. Lastik testlerinde bu EfficientGrip 2 SUV'nin "orta düzeyde arazi kullanımı" açısından en üst seviyede olması gerekir, ancak bu benim deneyimim değil. Hiç kavrama yok! Bu nedenle karavanı bir çayıra veya biraz çamurlu/ıslak çakıllı bir patikaya sürmeye çalışmayın, takılıp kalırsınız....
Bana göre bu lastik muhtemelen sıcak bölgeler için en uygun olanıdır.

Mazda cx5 ile ortalama 10000 kilometre sürüş sırasında %90 verim alınmıştır.
Araç Markası: Mazda Araç Modeli: cx5 Sürülen Kilometre: 10000
Mazda cx5'im için yeni bir yaz lastiği arıyordum çünkü onu satın aldığımda son sahiplerinden kalma bazı bilinmeyen sportif yaz lastikleri vardı. Kuru zeminde, hızlı viraj almada ve benzeri şeylerde gerçekten iyiydiler ama ıslak zeminde gerçekten öngörülemezdiler. Bu yüzden izlemeye başladım videolarınız ve sayenizde Efficient Grip 2'ye karar verdiniz. 19 inç lastik için oldukça rahat, ıslak zeminde yol tutuşu gerçekten önemli çünkü işe her gün otobanda gidiyorum ve hızlı viraj alma veya şiddetli yağmurda hiçbir zaman riskli bir durumla karşılaşmadığımı bilene kadar .Asla arazide veya çim üzerinde test etmedim. Sonuç olarak, fiyatını göz önünde bulundurarak kesinlikle bu lastiği tekrar satın alıyorum.

Mazda cx5 ile ortalama 500 kilometre sürüş sırasında %92 verim alınmıştır.
Araç Markası: Mazda Araç Modeli: cx5 Sürülen Kilometre: 500
ÇOK hoş bir lastik, çok sessiz ve esnek. yuvarlak ve pürüzsüz bir his verir. iyi kavrama ve girdilere yanıt verme. 4 yıl sonra daha duyarlı ve sportif ama daha sert ve daha gürültülü olan Alenza 001 ile satın aldım.

BMW X3 ile ortalama 400 kilometre sürüş sırasında %88 verim alınmıştır.
Araç Markası: BMW Araç Modeli: X3 Sürülen Kilometre: 400
Bunları yalnızca 3 haftadır E83 X3 cihazımda dava ediyorum. Sadece kuru katranda yani. Konfor seviyeleri önceki 235x55 lastiklere göre büyük bir adımdır ve yol tutuşu mükemmeldir. Benim endişem dayanıklılıkla ilgili. Bir hafta sonra yüksek yolda lastik sırtının en kalın kısmında feci bir delik açıldı ve kurşun deliğine benziyordu. Hemen durmayı başardım ve deliği onardım. Yine de endişe verici. İkincisi, lastik yanakları ince görünüyor ve jant koruması yok. Henüz sorun yok ama geçmişte buna benzer lastiklerin kaldırımı öptüğünüzde oldukça kolay yırtıldığını hatırlıyorum. Zaman gösterecek.

Peugeot 3008 exclusive ile ortalama 5000 kilometre sürüş sırasında %97 verim alınmıştır.
Araç Markası: Peugeot Araç Modeli: 3008 exclusive Sürülen Kilometre: 5000
Oldukça yırtık bir Aşınma mükemmel (10k için) Handel harika Conti CSC6 ve CsC5'e sahipti ve lastik sırtı aşınması minimum düzeye gelmeden her ikisi de çok fazla aşınmış ve hasar görmüş olarak çıkmış Goodyear pref 2 suv çok tavsiye edilen bir lastiktir Dikkat edin Alman/Avrupa yapımı, Türk yapımı değil.

Peugeot 3008 ile ortalama 2000 kilometre sürüş sırasında %99 verim alınmıştır.
Araç Markası: Peugeot Araç Modeli: 3008 Sürülen Kilometre: 2000
2 aydır yaklaşık 2000 km kullanıyorum ve inanılmaz konforlu bir lastik. Blizzak lm005 lastiği sonrası ses konusunda emin değilim(belki gürültü konusunda da iyidir), ancak yol emici performansı çok başarılı, son derece konforlu.

Lastik Ebatları ve Fiyatları

Goodyear EfficientGrip 2 SUV

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Goodyear Lastik Ürün Aileleri