Falken Eurowinter Hs01 Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
Kış

Kış şartlarında Otomobil araç tipine uygun olan Falken Eurowinter Hs01 lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(21 Yorum) 2073.62
Rated 4.3/5 based on 21 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Falken Eurowinter Hs01 lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

Eurowinter Hs01 Lastik Yorumları

Mercedes Benz E320 cdi 2005 model ile ortalama 7000 kilometre sürüş sırasında %84 verim alınmıştır.
Araç Markası: Mercedes Benz Araç Modeli: E320 cdi 2005 model Sürülen Kilometre: 7000

Suzuki ignis all grip hybrid ile ortalama 4000 kilometre sürüş sırasında %95 verim alınmıştır.
Araç Markası: Suzuki Araç Modeli: ignis all grip hybrid Sürülen Kilometre: 4000
kış koşulları için mükemmel lastikler. -6°C ila +20°C arasındaki sıcaklıklarda sorunsuz sürüş Pozitif: ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu, karlı yollarda çok iyi ve kuru zeminde güvenli yol tutuşu Negatif: çok yüksek yuvarlanma direnci. genel olarak: çok iyi.

Audi A4 2.0 TDI 177bhp quattro ile ortalama 5000 kilometre sürüş sırasında %67 verim alınmıştır.
Araç Markası: Audi Araç Modeli: A4 2.0 TDI 177bhp quattro Sürülen Kilometre: 5000
Falken Azenis FK510 yaz lastiklerine sahibim ve çok memnundum. Ama bunlarda durum farklı, ıslak veya kirli yollarda frenleme zayıf ve güven vermiyor. Bir dizi yaz lastiği sayesinde soğuk ıslak yollarda daha iyi frenleme deneyimi yaşadım. Bunları değiştireceğim zaman başka marka kış lastiği alacağım.

Citroën 1.0 petrol ile ortalama 25500 kilometre sürüş sırasında %94 verim alınmıştır.
Araç Markası: Citroën Araç Modeli: 1.0 petrol Sürülen Kilometre: 25500
Bu euro kış lastiklerini 3 yıldır kullanıyordum, ıslak ve kuru zeminde çok iyiydi, karda sorun yoktu, yaz boyunca bile onları taktım ıslak ve kuru zeminde ve hatta sıcak havalarda hala iyi yol tutuşu, 25500 mil yol kat ettim ve şimdi aynı lastikleri satın alıyorum ön tarafta, arka tarafta hala iyi, neredeyse hiç aşınma yok

Ford Focus MK1 ile ortalama 1000 kilometre sürüş sırasında %77 verim alınmıştır.
Araç Markası: Ford Araç Modeli: Focus MK1 Sürülen Kilometre: 1000
15 inçlik lastiklerden sonra (Goodyear UG9 ve Dunlop SPT Blueresponse), 16 inçlik lastiklere geçmeye karar verdim. İlk seçenek Hankook icept RS2'ydi ancak seçilen lastik boyutunda stokta yoktu ve bu Falken'ı satın aldım. 1000km sonra bu lastiklerin yuvarlanma direnci, yol tutuşu ve ıslak zeminde frenleme açısından UG9'un altında olduğunu söyleyebilirim. Eurowinter HS01 ıslak ve kuru zeminde frenlemede iyi, özellikle bozuk yol yüzeylerinde konfor ve yol gürültüsü konusunda çok iyi. Viraj almada çok iyiler ve güzel görünüyorlar. En büyük şikayetim kullanımla ilgili. Nasıl açıklayacağımı bilmiyorum ama Focus mk1'im daha yüksek hızlarda (100.110km/s) yola tutunamamış gibi hissettiriyor. Bazen tuhaf bir duygu ama elbette dramatik bir şey değil. Bu UG9'un başına hiç gelmedi. Genel puan 8. Tavsiye edilir.

Chevrolet 2012 Cruze ile ortalama 4970 kilometre sürüş sırasında %100 verim alınmıştır.
Araç Markası: Chevrolet Araç Modeli: 2012 Cruze Sürülen Kilometre: 4970
Islak zeminde en iyi performansa sahiptir. Suda yavaşlamanıza gerek kalmayacak. -10 derece buzlu yolda, saatte 24-50 mil hızla sorunsuzca kullandım. Saatte 100 mil ve üzeri hızlarda ses başlar ve kuru yolda saatte 111 mil hızla dengesiz hale gelir. 4970 milden sonra 0,4 mm aşındı. Bence fiyat açısından çok çok iyi bir lastik.

Ford Kuga ile ortalama 1200 kilometre sürüş sırasında %79 verim alınmıştır.
Araç Markası: Ford Araç Modeli: Kuga Sürülen Kilometre: 1200
Bunlardan dördünü Kasım 2018'de 1.5 Ecoboost AWD Ford Kuga'm için satın aldım. Şimdi bunları yazlık olanlarla değiştirmek üzereyim (araçla birlikte getirilen Michelin Latitude Tour HP'ler) ve güvenilir bir inceleme yapabileceğimi düşünüyorum.
Premium sınıftan WinterContact ve Ultragrip modellerini aradım. Çok pahalıydılar. Ve orta sınıftan itibaren Nokian WR SUV lastiklerini kontrol ettim. Fiyatları bile benim için çok fazlaydı ve biraz araştırma yapıp lastik testi okuduktan sonra Falken lastiklerinin maliyet/etkin performanslarını öğrendim.
Kısacası Falken Eurowinter HS01 lastiklerini aldım ve çoğunlukla soğuk, kuru ve yağmurlu yollarda, birkaç kez de karlı dağ tırmanışı ve inişlerinde kullandım (Son zamanlarda Eurowinter SUV serisini öğrendim ama Türkiye'de piyasada yoktu).
Özellikle yağmurlu günlerde Latitude Tour HP'leri karşılaştırırken lastikler bana güven veriyor. Ayrıca kuru kavrama da güven vericidir. Karda gerçek bir yol tutuş kaybı yaşamadım ancak bazı küçük durumlarda belki AWD'nin de yardımıyla iyi bir şekilde toparlandılar. Tamamen buzlu bir yolda sürüş yapmadım ama sanırım bu koşullar için çivili veya daha agresif dişli bir lastik isteyebilirsiniz.
Dört ay oldu ve lastik aşınması normaldir. Benim şartlarımda bu seti en az iki sezon daha kullanabilirim sanırım. Araç konforu ve gürültü seviyeleri normaldir. Latitude Tour HP'lere göre bu setin yakıt tüketiminde çok küçük bir artışa (+ 0,2-0,4 lt/100km) neden olup olmadığını merak ediyorum ama bu kış koşulları vb. nedeniyle de ortaya çıkabilir. Bundan pek emin değilim.
Genel olarak ılıman kış koşullarımda kuru, ıslak ve karlı koşullarda da yeterli yol tutuşu sağlayan bir lastiğe ihtiyacım vardı. Ve bu fiyat seviyesinde Eurowinter HS01 bence en iyiler arasında.

Volkswagen Passat 1.4 TSI. 122bhp ile ortalama 2000 kilometre sürüş sırasında %92 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volkswagen Araç Modeli: Passat 1.4 TSI. 122bhp Sürülen Kilometre: 2000
Bu lastikleri 3000 km öncesinden aldım ve kuru, ıslak ve karda test ettim. Bu fiyat aralığında mükemmel bir seçimdir. Biraz gürültülü görünüyorlar ama sonuçta kış lastiği, çok da kötü bir şey değil. Elbette onları tekrar satın alacağım!

Fiat Seicento 1.1 MPI FIRE (sporting) ile ortalama 500 kilometre sürüş sırasında %78 verim alınmıştır.
Araç Markası: Fiat Araç Modeli: Seicento 1.1 MPI FIRE (sporting) Sürülen Kilometre: 500
Bu lastikleri, bir dizi Falken yaz lastiği olan singra sn832 ecorun ile olumlu bir deneyim yaşadıktan sonra denemeye karar verdim.

Bunları özellikle kuru ve ıslak yollarda oldukça iyi buldum, iyi bir kavramaya sahipler ve direksiyon tepkisi neredeyse sn832 kadar hassas.
Konfor ve gürültü ortalamada daha fazla ancak şu anda oldukça iyi durumda görünüyorlar. Kar performansı oldukça iyi ama muhteşem değil.

Özetle bu lastik oldukça dinamik ve daha kuru/ıslak odaklı. Özellikle karın daha az olduğu ılıman iklimler için tavsiye ederim.

Ford Focus MK3 ile ortalama 0 kilometre sürüş sırasında %90 verim alınmıştır.
Araç Markası: Ford Araç Modeli: Focus MK3 Sürülen Kilometre: 0
Bu yıl onları aldım ve ıslak zeminde onlardan gerçekten etkilendim. Mükemmel yol tutuşu ve daha da iyi suda kızaklama. Karda da kendilerine güveniyorlar. Onlarla henüz sınırı aşmadık. Genel olarak onları tekrar satın alacağım.

Lastik Ebatları ve Fiyatları

Falken Eurowinter Hs01

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Falken Lastik Ürün Aileleri