Falken Euroall Season AS210 Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
4 Mevsim

4 mevsim şartlarında Otomobil araç tipine uygun olan Falken Euroall Season AS210 lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(25 Yorum) 1682.25
Rated 4.1/5 based on 25 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Falken Euroall Season AS210 lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

Euroall Season AS210 Lastik Yorumları

Volkswagen Touran 2.0 TDI 170HP DSG ile ortalama 30000 kilometre sürüş sırasında %74 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volkswagen Araç Modeli: Touran 2.0 TDI 170HP DSG Sürülen Kilometre: 30000
Durgun su konusunda önceki Michelin Çapraz İklimlere göre daha iyi ancak biraz daha gürültülü ve başlangıçta çok daha kötü yakıt tüketimi. Yakıt tüketimi aşındıkça sabitlendi ve yol gürültüsü rahatsız edici olmadı.
Otoyollarda derin biriken suları idare etme konusunda daha iyiler ve onlara sahip olduğum 16 ay boyunca satın aldığımdan pişman olmadım. Henüz karda sürüş yapma şansım olmadı. Ride onlara oldukça sağlam geliyor ama A yolunu iyi sürüyorlar. Aşınma önceki Michelin'lere göre daha ağırdır ancak 30 km'de önlerde hala 3 mm'nin biraz üzerinde, arkalarda ise biraz daha fazla kalmıştır.

Honda Civic 1.8 VTEC Sport ile ortalama 2000 kilometre sürüş sırasında %23 verim alınmıştır.
Araç Markası: Honda Araç Modeli: Civic 1.8 VTEC Sport Sürülen Kilometre: 2000
Ucuz bir bütçe olduğu düşünüldüğünde bu lastikler son derece hayal kırıklığı yarattı. Bunların yerini alıyor. Sahip olduğum lastikler arasında en kötü yol gürültüsü! Ama en kötüsü mpg'dir, bu lastikleri taktıktan sonra şaşırtıcı bir şekilde 6 mpg kaybettim! Hemen yola çıkıp daha iyi bir şey satın almak

Ford Kuga ile ortalama 500 kilometre sürüş sırasında %45 verim alınmıştır.
Araç Markası: Ford Araç Modeli: Kuga Sürülen Kilometre: 500
Mk2 Kuga'mda gürültü açısından en kötü lastik, Önden tekrarlanan titreşim, lastiklerde şişkinlik/hasar vb. olup olmadığı kontrol edildi. Taktıktan hemen sonra gürültü başladı. Bir daha asla...

Saab Automobile 9 3 1.8t SportCombi ile ortalama 650 kilometre sürüş sırasında %79 verim alınmıştır.
Araç Markası: Saab Automobile Araç Modeli: 9 3 1.8t SportCombi Sürülen Kilometre: 650
Bu, 1000 km / 650 mil sonrasındaki ilk incelemedir. Eski Nokian Hakkapeliitta R2 kış lastiklerimin kullanım ömrü dolduğu ve Michelin Primacy 4 yaz lastiklerimin içinde yalnızca bir yaz lastiği kaldığı için, Dört Mevsim lastiklerle şansımı denemeye karar verdim ve bu Falkens, birkaç Lastik izledikten sonra son seçimim oldu. Youtube'daki videoları inceliyor.

+ Bazı kışların çok fazla kar, buz ve -20C sıcaklıkla karşılaştığı Litvanya'da yaşıyorum ve bazı kışlar, minimum miktarda karla biraz daha soğuk bir sonbahardan başka bir şey değil. Bu yılın (2022/2023 Kışı) Aralık ayı, son 5 yılın en kötü koşullarından bazıları olan yoğun miktarda kar ve buzla oldukça acımasız geçti. Neyse ki Falkens doğanın onlara sunduğu her şeyi yendi. Kalın karda veya saf buzda sürüşte sorun yok, araba kaymıyor ve ne zaman park alanlarında biraz eğlenmeye çalışsam (tamamen test amaçlı), lastikler bunu yapmama izin vermedi, çünkü ne zaman drift yapmaya çalışsam, Çok az miktarda kayan Falkens arabayı otomatik olarak "düzeltti", böylece bu deneyimi tren raylarında güvenli ve dengeli bir sürüş olarak tanımlayabilirim. 10 yıllık sürüşüm boyunca hiçbir zaman daha iyi bir yol tutuşuna sahip olmadım ve hiçbir zaman kışın şu anda hissettiğim kadar güvende hissetmedim.

+ Kuru veya ıslak koşullarda (Ekim/Kasım) lastikler aynı derecede iyi hissettirir ve sürüşü çok rahattır (Konfor açısından Primacy 4'ten daha iyi olduklarını, ancak daha yüksek ses çıkardıklarını düşünüyorum). Araba bir yolcu gemisi gibi sorunsuz bir şekilde hareket ediyor ve saldırganlığı artırırken son derece çevik kalıyor.

- Bu lastiklerin zayıf noktası yakıt ekonomisidir. Yakıt ekonomisi öncelik verdiğiniz bir konuysa diğer seçeneklere bakmanızı tavsiye ederim. Bu lastikler yüksek yuvarlanma direncine sahip olduğundan yakıt tüketimi bir miktar artar. Tecrübelerime göre 100 km'de 2-3 litre arttı, bu da özellikle gösterge tablosuna baktığınızda oldukça dikkat çekici. Hakkapeliitta R2 kışlarından daha kötü ve Primacy 4 yazlarından çok daha kötü.

Litvanya'da Dört Mevsim lastikler hala kitle tarafından tavsiye edilmiyor ve güvensiz olarak değerlendiriliyor, özellikle de ara sıra karşılaştığımız sert kış koşullarında, ancak bu Falken'ların neden iyi oldukları konusunda kendi argümanları var. Sürüş deneyimim amfibi bir araba kullanıyormuşum gibi hissettirirken, KIŞ lastikleriyle sürüş yapan ve saf buz veya kar üzerinde mücadele eden pek çok insan gördüm.

Daihatsu coure ile ortalama 5000 kilometre sürüş sırasında %78 verim alınmıştır.
Araç Markası: Daihatsu Araç Modeli: coure Sürülen Kilometre: 5000
Değiştirilen Nokian Weatherproof lastikleriyle karşılaştırıldığında, kuru zeminde kavramada büyük bir gelişme sağlandı. Lastikler aslında yapının kaldırabileceğinden daha fazla kavramaya sahip ve sert virajlarda lastikler yanak üzerine yuvarlanıyor; bu yalnızca kuru zeminde bir sorundur, ancak aynı zamanda aşırı yüksek yanaklara sahip 165/70 boyutundan da kaynaklanmaktadır. Ancak frenleme son derece etkileyici, ıslak zeminde Michelin pilot Sport 2 lastiklerle Mercedes CLS 350 CDI ile arka arkaya sürdüm ve küçük Daihatsu'nun çok daha üstün bir frenleme performansı vardı, bu beni şaşırttı. Siz itmeye başlayana kadar sessizdir ve son derece rahattır.

Mercedes Benz C180K Avantgarde ile ortalama 1000 kilometre sürüş sırasında %90 verim alınmıştır.
Araç Markası: Mercedes Benz Araç Modeli: C180K Avantgarde Sürülen Kilometre: 1000
İkinci aracıma Falken taktıktan sonra (ilk incelemem bir Clio Tourer hakkındaydı), aşınmış asfalt için mükemmel lastikler olduğunu belirtiyorum (biliyorsunuz şehir merkezlerinde bulunan lastik). Kuru yol tutuşu ilk kilometreden itibaren mükemmel olduğu gibi ıslak zemin tutuşu da mükemmeldir. Şikayet edecek bir şey yok. Pilot Sport 4'ün aksine direksiyon tepkisi biraz zayıf olabilir. Lastikler harika bir performans sergiliyor ve ısıtılmasına gerek yok. Pilotlarla fren yaparken kolayca müdahale eden ve sinir bozucu ABS (ve kayma) tamamen ortadan kalktı ve sonunda arabamın keyfini çıkarıyorum ve kendimi yeniden güvende hissediyorum. Bir dahaki sefere onları tekrar satın alacağım (eğer hala üretimdelerse), ancak kesinlikle bir daha ultra yüksek performanslı lastik almayacağım çünkü rutin gezilerimde asla ısınmazlar (arabamda orijinal spor paketi olmasına rağmen) 4 silindirli kaliperler).

Renault Clio IV Sport Tourer 1.5 DCI ile ortalama 200 kilometre sürüş sırasında %0 verim alınmıştır.
Araç Markası: Renault Araç Modeli: Clio IV Sport Tourer 1.5 DCI Sürülen Kilometre: 200
Bu lastiklerle sadece 300 km koşmama rağmen ilk izlenimlerim mükemmel. Kuru ama kaygan ve aşınmış Yunan yollarında frenleme tepkisi, direksiyon tepkisi kadar etkileyici. Islak yollarda eşit derecede iyi davranırlar. Lastik gerçekten oldukça iyi, ancak tüm yeni lastikler de öyle. Bunları ikinci arabama da takacağım (daha büyük profilli mercedes).

Citroën C5 Aircross 1.5 BlueHDI 130 ile ortalama 2000 kilometre sürüş sırasında %91 verim alınmıştır.
Araç Markası: Citroën Araç Modeli: C5 Aircross 1.5 BlueHDI 130 Sürülen Kilometre: 2000
Falken EuroAll Season AS210 lastiklerini Kasım 2021'de kış lastiği olarak kullanmak üzere satın aldım. İlk izlenimim lastiklerin michelin primacy 4'e göre gürültülü olduğu yönündeydi. Ayrıca yaklaşık +1 litre / 100km yakıt tüketimi de farkettim. Ancak bu gerçeklerin kesinlikle normal olduğunu düşünüyorum. Kuru yol tutuşu ve yol tutuşu iyi, herhangi bir olumsuzluk fark etmedim. Bu lastiğin en büyük avantajı karda ve buzda sorun yaşamayacak olmanızdır. Onları 1 inç taze karda sürdüm, sorun yok. Onları 3 inçlik buzlu karda sürdüm, sorun yok. Onları buzlu yolda sürdüm, sorun olmadı. Etkilendim. Onlardan çok memnunum ve kesinlikle tekrar satın alacağım (kış lastiği olarak).

Ford Kuga ile ortalama 500 kilometre sürüş sırasında %85 verim alınmıştır.
Araç Markası: Ford Araç Modeli: Kuga Sürülen Kilometre: 500
Bu lastikler araca yeni takılan Continental ContiSport 5'in yerini aldı. Şu ana kadar her şey yolunda, iyi bir konfor sunuyorlar ve şu ana kadar yol gürültüsünde bir fark fark ettim. Otoyollarda çoğunlukla kuru ve ıslak koşullarda araç kullandım, şu ana kadar gözle görülür bir ekstra veya düşük kavrama olmadı ancak sıcaklıklar 19 derece civarındaydı. Burada, Kuzey Batı İngiltere'de Sonbahar ve Kış'a girerken nasıl performans gösterdiklerini görmek ilgimi çekiyor. Kasım ayında hava değişikliklerinin ardından yeni bir inceleme daha eklenecek ve lastiğin Kış unsuru, daha düşük sıcaklık aralıklarında Yaz lastiğinden daha iyi performans göstermeye başlayacak.

Hyundai ix35 ile ortalama 25000 kilometre sürüş sırasında %82 verim alınmıştır.
Araç Markası: Hyundai Araç Modeli: ix35 Sürülen Kilometre: 25000
Falken 210 AS 103v'nin ilk setinin 24k sonrasındaki incelemesi, bunların çok güvenli olduğunu buldu ve ix35'imi tüm yıl boyunca sürüşü çok güzel hale getirdi, bugün sadece iki arka tekerleği 2 mm'ye ve lastik çapı 3 mm'ye kadar aynı şekilde değiştirdim Falken 210AS 103v, Ön tarafta 4 mm'lik iyi bir lastik var, bu yüzden tahminen 5 bin sonra Falken 210AS103 v ile değiştireceğim. Lastik mağazalarına bakarsanız lastik hala iyi bir fiyattır. Arka tekerleklerde aşınma az ama fırsat buldukça karavan çekiyoruz. Araba TÜM YIL ÇOK DAHA İYİ hissettirdiği için çok mutlu oldum.

Lastik Ebatları ve Fiyatları

Falken Euroall Season AS210

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Falken Lastik Ürün Aileleri