Bridgestone Potenza Sport Lastik Yorumları

Binek Araç / Otomobil
Yaz

Yaz şartlarında SUV-4x4 araç tipine uygun olan Bridgestone Potenza Sport lastik yorumlarını inceleyerek kararınızı kolayca verin!

(90 Yorum) 3982.98
Rated 4.2/5 based on 90 reviews
Tüm ebatları görüntüle
Bridgestone Potenza Sport lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tecrübelerinizi paylaşın ve diğer otomobil sahiplerine yardımcı olun.
Yorum Yap
Tyre Reviews

Potenza Sport Lastik Yorumları

Volkswagen TOUAREG V6 TDI ile ortalama 200 kilometre sürüş sırasında %0 verim alınmıştır.
Araç Markası: Volkswagen Araç Modeli: TOUAREG V6 TDI Sürülen Kilometre: 200
Bu Potenza Sports'u yalnızca 4 haftadır taktırdığımdan, performanslarıyla ilgili herhangi bir geri bildirimde bulunmak için henüz çok erken olduğunu düşünüyorum. Yeni aldığım 3 yıllık VW Touareg 3.0 TDi Black Edition'ı kullanıyorum. Her tarafta Bridgestone Alenza'larla birlikte geldi. 3 yıl ve 31.000 milden fazla yol kat ettikten sonra, arka lastiklerde hâlâ 4 mm diş derinliği kalmış durumda; memnun olduğumu söylemek yetersiz kalır. Açıkçası ön lastikleri değiştirmek zorunda kaldım ve yakın zamanda lastik tedarikçimle yaşadığım ufak bir anlaşmazlık nedeniyle ön lastikte Potenza Sports'u tercih ettim. Arabamın geçen hafta yerel VW satıcıma teslim edilmesi gerekiyordu ve hizmetin bir parçası olarak araç sağlık kontrolü yaptılar. Ne yazık ki, raporlarında ön lastiklerin sadece 6 mm diş derinliğine sahip olduğu belirtiliyordu!! Bu konuda biraz araştırma yaptıktan sonra Bridgestone'dan yeni Potenza Sports'un sadece 6 mm diş derinliği ile yeni olarak tedarik edildiği bilgisini aldım. Bu lastiklerin yeni 'Enlighten Teknolojisi' kullanılarak üretildiğini ve benim Alenza'larımla aynı aşınmayı sağlaması gerektiğini söylüyorlar. Bunu zaman gösterecek, ancak daha önce değerlendirmelerde bulunan sürücülerin yeni Potenza Sports'larının yeniyken yalnızca 6 mm diş derinliği ile donatıldığını bilip bilmediğini merak ettim. Zamanın gerisinde kalmış olabilirim, eğer öyleyse, zamanınızı çaldığım için bunu okuyan herkesten özür diliyorum.

Toyota RAV4 ile ortalama 13000 kilometre sürüş sırasında %77 verim alınmıştır.
Araç Markası: Toyota Araç Modeli: RAV4 Sürülen Kilometre: 13000
Hem kuru hem de ıslak koşullarda iyi yol tutuşu, oldukça konfor, yol gürültüsü hafif ila biraz yüksek.
Kesinlikle tekrar tekrar satın alacağım.

Audi A3 ile ortalama 15000 kilometre sürüş sırasında %90 verim alınmıştır.
Araç Markası: Audi Araç Modeli: A3 Sürülen Kilometre: 15000
Tüm premium markaların Uhp-Max performans lastiklerini denedim. Michelin'in güçlü yanı dayanıklılık ve konfor, Dunlop ve Goodyear'ın iyi dengesi, Continental'in ıslak zeminde sürüşü. Bu Bridgestone'ların güçlü noktası kesinlikle kuru yüzeylerde kavrama, stabilite ve sürüş hassasiyetidir. Kuru yüzeylerde rekor kıran güvenlik sağlarlar. Direksiyon hoş bir şekilde doğrudandır ve herhangi bir düzeltme gerektirmez.
Yol tutuş söz konusu olduğunda asla pes etmiyorlar gibi görünüyor.
Islak zeminde bile çok iyiler, ancak kabul edelim ki ıslak zemin çok az sürücünün zorladığı bir durumdur ve bugün pek çok lastik markasının birçok silika bileşiğinin neredeyse herkes için fazlasıyla yeterli olduğu kanıtlanmıştır.
Açıkçası konfor, sessizlik ve düşük yakıt tüketimi arıyorsanız, bunları birçok markanın mükemmel touring lastiklerinde bulabilirsiniz.
ama burada performanstan bahsediyoruz, dolayısıyla ekleyecek başka bir şeyim yok.

Audi A3 Sportback ile ortalama 22000 kilometre sürüş sırasında %69 verim alınmıştır.
Araç Markası: Audi Araç Modeli: A3 Sportback Sürülen Kilometre: 22000
Potenza'dan önce iki set Dunlop Sport Maxx'im vardı, OEM lastik olarak RT ve ardından RT2, her ikisi de harika harika lastikler, sportiflik ve dayanıklılığın mükemmel karışımı, zayıf nokta olarak yalnızca ıslak yol tutuşu. Bridgestone'a bir şans vermenize karar verdim.
Onlara şimdiden 35 bin km (22 bin mil) kat ettim. Lastikler oldukça aşınmış, sanırım değişimden önce 5-6 bin km daha koyabilirim.
İncelemeyi iki ana bölüme ayıracağım: YENİ lastik ve YIPRANMIŞ lastik, çünkü iki yıllık kullanım sırasında geri bildirimler değişti.

YENİ lastik. Dunlop'tan geldiğimde, ilk fark ettiğim şey biraz daha iyi bir ilk dönüş oldu, ancak çok büyük bir fark değil. Direksiyon simidindeki geri bildirim aşağı yukarı aynıdır. Ancak Bridgestone'la araç daha gergin hissettiriyor; Virajlı bir yolda sert bir şekilde iterseniz arka tarafın çok fazla kıvrıldığını hissedebilirsiniz. Bunun lastiklerin genel dengesinin öne odaklı olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Ve benim için bu hiç de güven verici bir ilham kaynağı değil.
Yol tutuşuna gelince, yazın sıcak asfaltlarında kuru zeminde yol tutuşu pek iyi değildi. Lastikler "sabunlu" bir his veriyor ve şişirme basıncına karşı çok hassas. OEM basıncında lastikler kuru zeminde çok zayıf kavrama sunuyordu; 0,2-0,3 bar'a düşürüldüğünde genel his biraz iyileşti, ancak yakıt tüketiminde artış oldu. Bridgestone yüksek sıcaklığı sevmez ve düşük basınçla çalışmaları gerekir. Bisikletimde bulduğum Battlax S22 OEM lastiklerle kopyala-yapıştır.

AŞINMIŞ lastik. Yaşlanmak Bridgestone için harika görünüyor. Ancak bence bu bir sihirbazlık değil, sadece lastiğin temas halindeki yüzeyini iyileştiren bir aşınma. Oldukça 40.000 km ve iki yaşında olan araç artık daha az gergin, daha dengeli hissettiriyor. Kuru kavrama iyileştirildi ve basınç hassasiyeti azaltıldı. Yalnızca kabin gürültüsü kötüleşiyor, ancak bu doğrudan aşınmayla ilgili (daha az lastik = gürültü artışı).

Islak yol tutuşuna gelince, bu senaryoda Potenza olağanüstü. Artık aşınmış olsalar bile kavrama, geri bildirim, hassasiyet ve güvenlik konusunda hiçbir şey kaybetmediler. Gerçekten ıslak bir UHP lastiğidirler!

Onları tekrar satın alacak mıyım? Kuru ve ıslak tutuşu, yakıt tüketimini (artan), yol geri bildirimini, hissi ve aşınmayı dengelemenin cevabı HAYIR. İyi lastikler ama piyasada daha iyilerinin olduğunu düşünüyorum. Gerçekten sevmediğim şey kuru yüzeylerdeki yol davranışıydı, yeniye göre çok gergindi. Bana göre sportif bir lastik yok; Direksiyon başında mücadele etmek birileri için komik olabilir, benim için değil.
Sonraki lastikler Michelin PS 5 olacak

MINI Cooper S Works ile ortalama 2000 kilometre sürüş sırasında %77 verim alınmıştır.
Araç Markası: MINI Araç Modeli: Cooper S Works Sürülen Kilometre: 2000
Bridgestone potenza sport, arabamı mini cooper Jcw satın aldığımda ön ve arkada Michelin ps4 vardı, yaz boyunca performanslarından çok memnundum, kış geldiğinde ve ön lastikler 4 mm gittiğinde arabanın 50 mil/saat hızda bile suda kızaklama, yeni ön lastiklerin zamanı, hiçbir zaman Bridgestone hayranı olmadım; incelemelere baktığımda onlara vermeyi düşündüm, mini büyük ve ağır bir araba olmadığı için aşınma konusunda endişelenmiyordum, benim arabamdaki ps4 ile Bridgestone arasındaki farklar Bridgestone'un daha iyi geri bildirim, daha az gürültü, daha fazla olması. konfor, daha az suda kızaklama (yeni lastik) yolda mükemmel his, ıslak ve kuru zeminde iyi kavrama
Ancak ! Bu lastikleri şu ana kadar sadece kışın taktım, sanırım diğer incelemelere göre, diğer lastiklerin çoğundan daha fazla sıcaklığa duyarlı buluyorum, tekerlekleri patinaj yapmadan hızlı bir şekilde çekemiyorum (ıslakta bekleniyor) ama Dry, PS4'e kıyasla ayakta durduğunda daha kolay dönüyor. "Umarım yazın bu durum düzelir", bu lastikler diğer incelemelerin de işaret ettiği gibi soğuğu sevmiyor,
Soğuk olduğunda lastiğe olan güveninizi kaybedersiniz: Bir daha satın almam çünkü kuru zeminde bile çok kolay patinaj yapar ve kaybederler.
Soğuk havalarda lastiklere güven, yazın orada nasıl bir şey görecek ve bir inceleme yapacağız

Suzuki swift sport ile ortalama 7000 kilometre sürüş sırasında %93 verim alınmıştır.
Araç Markası: Suzuki Araç Modeli: swift sport Sürülen Kilometre: 7000
Lastikleri yol ve ara sıra pist kullanımı için kullandım. Swift sporunda şimdiye kadar kullandığım en iyi lastik. Onları seviyorum. Ayrıca jant koruması da çok iyi.

Audi 1.8T Quattro ile ortalama 5000 kilometre sürüş sırasında %93 verim alınmıştır.
Araç Markası: Audi Araç Modeli: 1.8T Quattro Sürülen Kilometre: 5000
2 set s001 runflat ve s001 normalden sonra Power Sport, Sport Contact 7 veya F1 Super Sport arasında kararsız kaldım. Bridgestone'a yeniden güvenmek istedim çünkü lastikleri beni zor durumlarda asla yarı yolda bırakmadı ve sert yanak jantları her zaman çukurlardan ve darbelerden korudu. Potenza Sport'a biner binmez onları neredeyse pistte olduğu gibi limitlerine kadar test ettim. Yırtılmaya ve ufalanmaya eğilimli olduklarını doğrularım, ancak bu yalnızca onları çok pürüzlü asfalt üzerinde kaydırarak aşırıya kaçmanız durumunda gerçekleşir. Sert, gerçekten sert ama savrulmadan sürüş yaparken, S001 ile karşılaştırıldığında inanılmaz olan performansa kıyasla tüketim mükemmel kalıyor. Kavrama ve direksiyon hızındaki ileri sıçrama inanılmaz. Kuru yüzeylerde, ilerici limite kadar her hızda yapışkan tekerlekler gibi hissederler. Islak zeminde önceki nesil gibi kuru zeminde inanılmazlar. Üçüncü faktör, direksiyon hızı ve stabilitenin rakipsiz olmasıdır. Onlara binmek f1ss ve sc7'nin nasıl olabileceğine dair merakımı yenmemi sağladı. Canlı bir sürüş stiline sahip Bridgestone Potenza Sport'u seviyorum, Michelin PS4S'i asla seçmem, daha yumuşak yanaklara ve daha yavaş direksiyona sahipler, kütle için, sportif sürücü için yapılmışlar ancak çok az direksiyon hassasiyeti var, aşırı hassasiyetle bunları telafi eden hassasiyet tepkilerde ilerleme. Öte yandan güç sporları, vücudun her yerinde maksimum hassasiyetle, minimum direksiyon simidi hareketleri kullanarak, daha doğrudan ve hassas bir şekilde sürüş yapanlar için yapılmıştır ve size harika hisler verir.

Fiat Abarth 124 Spider ile ortalama 18000 kilometre sürüş sırasında %83 verim alınmıştır.
Araç Markası: Fiat Araç Modeli: Abarth 124 Spider Sürülen Kilometre: 18000
Bu lastikleri kendim taktım, yanağın sertleştiğini hemen fark ettim. Tekerleklere montaj sırasında.

Bu boyutta çok iyi bir lastik seçeneği olmadığını düşünüyorum. Potenza Sport'un performansını seviyorum. Ancak Goodyear Eagle F1 SS, Continental EC2 vb.'yi denemeyi çok isterdim ancak bu yüksek performanslı boyutların çoğu ya Kuzey Amerika'ya özeldir ya da 18 inç ve üzeridir.

Etrafa bir göz attım ve kupa 2 tipi bir lastiğe geçmeyi düşündüm, ancak İskoçya'da yaşıyorum ve bunun uçuşa değmeyeceğini düşünüyorum, belki yağmurda olmadığı için performansta artış olabilir.

Potenza Sport'u muhtemelen tekrar satın alacağım çünkü onları suçlayamam ve bu boyuttaki ihtiyaçlarım için hala en iyi seçenek onlar. Mükemmel his ve yağmurda inanılmaz. Kötü koşullarda inanılmaz güven verir ve kuru zeminde çok iyi yol tutuşu sağlayan bir lastik için bu harikadır.

Peugeot 207 GT ile ortalama 16 kilometre sürüş sırasında %81 verim alınmıştır.
Araç Markası: Peugeot Araç Modeli: 207 GT Sürülen Kilometre: 16
Kuru zeminde çok iyi, ıslak zeminde mükemmel kavrama ve son derece öngörülebilir davranış. Diş derinliği 16 bin milde başlangıçtaki 6,5 mm'den 4,5 mm'ye düştü, bu nedenle aşınma en azından hafif bir hatchback'te sorun değil. Pirelli p sıfır nerogt ve Dunlop sportmax sp'den gelen Bridgestone'lar, bir miktar direksiyon hissi karşılığında daha yüksek kavrama seviyeleri ve daha fazla konfor sağlar. Deneyimlerime dayanarak onları tavsiye ederim.

Mazda 3 MPS ile ortalama 0 kilometre sürüş sırasında %83 verim alınmıştır.
Araç Markası: Mazda Araç Modeli: 3 MPS Sürülen Kilometre: 0
Michelin PS3'ten gelen aşağıdaki şeyler beni gerçekten etkiledi:

- Direksiyon Hissi. Süper doğrudan ve harika hissettiriyor.
- Islak kavrama. Yağmur fırtınası sırasında bunu başarabildiğimi itiraf etmeliyim, bu biraz çılgınca.
- 1. ve 2. Vites çekişi 260hp ve 380nm ile patinajsız. Kuru ya da ıslak fark etmez.
- Lastik normal sürüşte 3 dakikada ısınır

Performansı Michelin Cup2 ile Ford Focus RS MK2 kullanan arkadaşımla karşılaştırabildim.
Kuru zeminde viraj alma hızları başlangıçta aynıdır. Ancak Bridgestone ısınır ısınmaz kontrolü kaybediyorlar.
Yağmurda her şey çılgına dönüyor, derin su olmadığı sürece hiçbir taviz vermeden köşelerden geçebilirsiniz.

Eğer pistte kullanmak istiyorsanız yağmurlu günler için tavsiye ederim. Kuru durumda eriyecektir.

Alman otobanında 200 km/s'nin üzerinde hızlarda lastiklerin hassasiyetinin çok fazla azaldığını hissettim çünkü lastikler ısınıyor veya 5 dakikadan fazla yüksek hızlara dayanamıyor.
Balonlu kış lastikleri kullanıyormuş gibi hissettim.
Bu sadece sıcak yaz günlerinde (30°C) meydana geldi.

Konfor, gücü değildir. Oldukça sert hissettiriyor ve biraz gürültülü.

Artık Cup2'yi buna karşı test edebiliyorum.
En büyük fark elbette sıcaklık toleransıdır.
Fincan 2'nin 20°C'nin üzerinde olması daha iyidir, çalışması için çok fazla ısıya ihtiyaç vardır. Eğer sıcaklık 20°C'nin altındaysa tutunması daha az olur, soğuk ıslak zeminde gerçekten düşüktür.

Potenza Sport ile karşılaştırıldığında şaşırtıcı derecede rahat ve sessizdirler.

Potenza'nın sokaklarda daha iyi aşınması var, TW300.
Cup2'nin pistte daha iyi aşınması, TW180.

Lastik Ebatları ve Fiyatları

Bridgestone Potenza Sport

Lastik Ebatı
Araç Tipi
Lastik Etiketleri
Fiyat

15’’ Lastikler

16’’ Lastikler

17’’ Lastikler

18’’ Lastikler

19’’ Lastikler

Bridgestone Lastik Ürün Aileleri