Lastik
Yeni Akademi Üyeleri Servislet Ekibine Katılıyor
02/03/2022

Yeni Akademi Üyeleri Servislet Ekibine Katılıyor

Yazılım geliştirme odaklı eğitim programı Servislet Akademinin 6 üyesi geçtiğimiz ay süreci başarılı ile tamamlamış ve Servislet Ekibine dahil olarak kariyer yolculuklarına başlamıştı. İlk akademi ekibinin işe alım süreci tamamlanırken yeni akademi üyeleri de Servislet bünyesine katılmaya başladı.


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 3. Sınıf öğrencisi Ömer Baghirov ve Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri bölümünden son sınıf öğrencileri Begüm Şavlı ve Ezgi Çetin geçtiğimiz ay diğer adaylar arasından seçilerek Akademi Programına katıldılar. 


Servislet Akademide ilk defa açılan bir pozisyon olan Product Owner Assistant görevinde olan Begüm Şavlı kariyer ve Servislet Akademiye girme yolcuğunu şu şekilde anlatıyor: “Daha önce birçok alanda staj yapma fırsatım oldu. 4 yıllık eğitimim ve stajlarımın sonunda kendimi en yatkın hissettiğim alan ön yüz geliştirme alanıydı. Fakat akademik hayatımın yanı sıra yer aldığım kulüplerde bir işi, bir etkinliği nasıl yöneteceğimi ve insan ilişkililerinde nasıl adım atmam gerektiğini deneyimleme fırsatım oldu. Bu deneyimlerim sonucunda her ne kadar yazılıma ve özellikle ön yüz geliştirmeye ilgi duysam da hep insanlarla daha çok iletişim halinde olacağım ve yapılacak olan projelerin planlanmasında ve işleyişinde yer alacağım bir alana yönelmek istediğimi fark ettim. Servislet Akademi de kendimi bu alanda geliştirebileceğim bir eğitim fırsatı sundu.”


Servislet Akademinin aday değerlendirme sürecinin değiştiğinden de bahsetmek isteriz. Akademi adaylarının değerlendirilmesi ve programa seçilmeleri için artık bir dönem veya zaman sınırlaması bulunmuyor. Servislet Akademi programına katılmak isteyen her mühendis adayı yılın herhangi bir zamanında başvurabilir ve değerlendirilmeye alınabilir.