13/06/2022

Servislet Yeni Versiyon Yayında!

İşte karşınızda Servislet V.02


Global ölçekte markaların sadeleşmeye gittiği bir dönemde Servislet de kullanıcı ara yüzlerini geliştirerek kullanıcı deneyimine bambaşka bir soluk getirdi. 

 

Yeni sade tasarım kullanıcıların değişen ihtiyaçlarına adapte olabilmek için UI/UX Tasarımcılarımız tarafından özenle hazırlandı. Böylece her geçen gün daha da bilinçlenen kullanıcıları yormayan, markaların ve ürünlerin ön planda olduğu, amaca hizmet etmeyen hiçbir şeyin yer almadığı bir deneyimin kullanıcıyla Servislet arasındaki iletişimin hızlanmasına alan tanındı. Bu hem hizmeti veren hem de alan için büyük bir avantaj.


Servislet olarak önceliğimiz müşterilerin bilinçli alışveriş yapabilmeleri ve ihtiyaçlarını en doğru şekilde tespit edip çözebilmeleri. Örneğin lastik bulucuda lastik ölçüleri ve yapısına dair hiçbir bilgisi olmayan kullanıcıların da en doğru seçimi yapabilmesi için ilgili bilgileri her adımda sunuyoruz. Süreci olabildiğince hızlandırmak için karar aşamasındaki adımları sadeleştirdik.

 

Tamamen beyaz ya da tamamen siyah renkler kullanmayarak göz yormamayı, bunu yaparak da ekran süresini hızlandırmayı hedefledik. Kontrast değerlerini dengede tutarak kullanıcıların minimum odakla bile maksimum verim alabilmelerini sağlamak istedik. Genelde e-ticaret sitelerinde tercih edilen aynı anda her şeyin göze çarptığı durumun dışına çıktık. Bunu yaparken kullanıcıların arama geçmişi, müşteri hizmetlerini arama sebepleri vb. verilere göre en uygun hiyerarşik yapıyı kurarak gerçekçi bir senaryo yarattık. Dolayısıyla kullanıcıyı özgürleştirmiş olduk.