30/07/2021

Yerli girişim Servislet, Autostop Global’den 86 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

Geçtiğimiz yılın sonunda ilk yatırımını alarak başlıklarımıza konuk olan Servislet, 7 ayın ardından yepyeni bir yatırım turuna daha imza attı. Yerli girişim, yedek parça ve iç döşeme üreticisi Autostop Global’den 86 Milyon TL değerleme ile yatırım aldı. 


Hatırlarsanız Servislet, Keiretsu Forum Türkiye‘den 100 bin dolar yatırım aldığında yalnızca 5 milyon TL değerlemeye sahipti. Girişimin değerlemesi, iki yatırım turu arasında 17 kat artış gösterdi. Tabii, bu süreçte değişen tek şey Servislet’in değerlemesi olmadı.


Yerli girişim, birçok yeni hizmeti platformuna ekleyerek önemli finansal başarılara imza attı. Öncelikle, tohum yatırım sonrası Servislet’in arayüzü değişti. Bu değişiklikle birlikte müşteri artışında güzel bir ivme yakalayan girişim, müşteri ve operasyon desteğini çeşitlendirerek müşteri memnuniyetine verdiği önemi ortaya koydu. Tüm bu yeniliklerle birlikte 7 ay içinde 3.5 kat ciro artışı sağlandı.


Sene sonuna kadar cirosunu 5’e katlamak isteyen Servislet, yeni markalarla globale yönelik iş birlikler gerçekleştirmeyi planlıyor. Buna ek olarak girişimin şu anda gelişim aşamasında bulunan yeni bir hizmeti de var. Kısaca özetlememiz gerekirse Servislet, gizli hizmetiyle birlikte otomotiv dünyasının Getir’i olmak istiyor. Yerli girişim, online market girişimleriyle popülerleşen “kolay alışveriş ve hızlı teslimat” mottosunu kendisine entegre etmeyi hedefliyor. Entegrasyonun başarılı bir şekilde tamamlanması dahilinde, Servislet sattığı ürünleri ve servisleri maksimum 2 saat içinde teslim edecek.


Temellerini 2017 yılında atan Servislet, otomotiv odaklı satış sonrası hizmetleri pazar yeri olarak sunuyor. Faaliyetleri otomobil lastiği konusunda yoğunlaşan girişim; servis, akü, yağ ve aksesuar gibi farklı ürün ve hizmet çeşitlerine ev sahipliği yapmayı da hedefliyor. Global planları dahilinde haziran ayında Yunanistan pazarında Tirelet adı ile faaliyete başlayan yerli girişimin en az 5 ülkeye daha açılması bekleniyor.


Audi, Ford ve Mercedes gibi dev isimlerin tedarikçileri arasında yer alan Autostop Global, bu yatırım ile kendi ürün portföyünde yer alan perakende ürünlerini de öncelikle Doğu Avrupa Pazarında Servislet teknolojik altyapısı ile satışa açmayı planlıyor. 

Yeni yatırımın ardından gerçekleştirdiği açıklamada gelecek planlarına değinen Servislet CEO’su Gökmen Bolayır; “Yeni yatırımımız ile birlikte, nispeten teknolojiye daha yavaş adapte olan otomotiv hizmetleri alanında, global ölçekte, hizmete ulaşımı çok kolay ve hızlı bir noktaya getirmeyi planlıyoruz.” dedi.